Kişmir: Kendini ihbar eden kişiyi ne yapacaksınız?

banner37

Kişmir: Kendini ihbar eden kişiyi ne yapacaksınız?
banner90
banner8

Dün Avukat Tacan Reynar’ın, Kıbrıs TV’de Hasan Hastürer’in hazırlayıp sunduğu programda konuk olduğu sırada yaşananlar, içinde bulunduğumuz düzenin ve bu düzen tarafından suç işleyen kişilerin nasıl korunup cüretkâr olabildiklerinin resmidir. Aynı zamanda da polisin toplumun güvenliğini ve adaletin sağlamasına yardımcı olmak yerine belirli güçler tarafından “Derin devlet” usulü yönetildiğinin belgesidir.

Afrika olaylarından dolayı 10 aydır polis tarafından aranan ve bir türlü bu küçücük adanın yarısında bulunamayan 9 kişiden bir tanesi olan Hüseyin Civelek dün devlete, yargıya, hükümete ve polise rağmen korkusuzca ilgili programa katılıp polis tarafından 10 aydır aranan 9 kişiden birisi olduğunu itiraf etti. Ayrıca hiç çekinmeden aynı programda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı için “bir kahraman edası ile olay yerine geldi, eğer gazeteci Hüseyin Ekmekçi olmasıydı…” diyerek bu toplumun liderine hadsiz bir şekilde tehditler savurdu.

Şimdi buradan Polis Genel Müdürlüğü’ne soruyoruz;

Kendini ihbar eden bu kişi hakkında ne yapacaksınız ve geriye kalan 8 kişiyi de bu adamın vasıtasıyla bulmak için düğmeye bastınız mı?

Yoksa bu kişileri bulmak için Avukat Tacan Reynar’ı televizyon televizyon gezdirip diğerlerinin de itiraf etmelerini mi sağlamalıyız? Polisin görevini de mi biz üstlenmeliyiz?

banner134
Bu ülkede Kıbrıs Türk toplumunun kültürünü hiçe sayan, düşünce özgürlüğünü linç etmeye kalkışan, cumhurbaşkanına saldıran, meclisin damına çıkarak yabancı ülke bayrakları sallayan ve bir yargıcımızı açıkça tehdit eden bu zatlardan bir tanesi kendini ifşa etmiştir. PGM’nin derhal bu olayı bir ihbar olarak kabul etmesi ve ilgili kişiyi acilen gözaltına alması gerekmektedir. Yine PGM aynı şekilde geriye kalan 8 kişiyi de yargının önüne çıkarmakla yükümlüdür. Hüseyin Civelek isimli saldırgan bağlandığı programda yaptığı açıklamalarla resmen PGM’yi küçük düşürmüş ve toplumumuzun gözünde zaten azalmakta olan itibarını resmen yerin dibine sokmuştur.

O nedenle Polis Genel Müdürlüğü’nün bu konudaki sergileyeceği tutumu ve gelişecek olan süreci yakından takip edeceğimizi kamuoyuna duyurur, bu konunun sonunda kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75