Kışta su baskını olmasından korkuyoruz

banner37

Öztek Apartmanları’nda ikamet eden Mahmut Kıcım, Kanlı Dere’nin taşması durumunda hem kendi sitelerinin hem de derenin dibinde yapımı devam eden inşaatın sular altında kalacağı uyarısında bulunarak, yaşadıkları endişeyi dile getirdi.

Kışta su baskını olmasından korkuyoruz
banner99

Mehmet KARA

Lefkoşa Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan Öztek Apartmanları sakinleri, Kanlı Dere’nin dibine yapılan inşaattan dolayı endişeli…

Derenin kış aylarında taşması durumunda hem kendi sitelerinin hem de yapımı devam eden inşaatın sular altında kalacağı uyarısında bulunan apartman sakinleri, bu tehlikeye erken müdahale edilmesini istedi. Site sakinlerini, kışta su baskınına uğramaktan korktuklarını belirtti.

banner134
Site sakinleri seslerini duyurmak için 25 Temmuz Salı günü saat 19.00’da eylem yapma kararı aldı.

2008 ve 2010 yıllarında derenin taşması nedeniyle suların evlerine kadar dayandığını, 2016’da ise sitenin karşı kısmının sular altında kaldığını kaydeden bölge sakinlerinden Mahmut Kıcım, KIBRIS’a konuştu, endişelerini dile getirdi. 11 yıldır Öztek apartmanlarında ikamet eden ve sitede 156 hanenin bulunduğunu söyleyen Kıcım, “Kışın gelmesinden korkar olduk” diye konuştu.

Site sakinlerinden toplanan imzaların yetkililere verildiğini ancak bir sonuç çıkmadığını belirten Kıcım,

dereden gelen suyun sitenin yakınlarında, daha önce bir istinat duvarının yıkıldığını söyledi. Kıcım, tek amaçlarının seslerini duyurmak olduğunu ve önlem alınmadığı takdirde felaketin göz göre yaşanacağını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75