Kıvılcımlı, Kalkanlı’daki Yaşam Evi’ne götürülecek

banner37

KIBRIS’ta yayınlanan haberin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu, Arif Kıvılcımlı’ya müjde verdi

Kıvılcımlı, Kalkanlı’daki Yaşam Evi’ne götürülecek
banner90
banner8

DİLEĞİ KABUL OLDU… Sağlık durumu iyi olmayan, soğuk kış günlerinde gaz sobası dahi yakamadığı için hasta yatağında üşüyerek uyuyan Arif Kıvılcımlı, artık hayal ettiği huzura kavuşacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Arif Kıvılcımlı’nın Kalkanlı’daki Yaşam Evi’ne götürüleceğini ve doktorların gözetiminde olacağını söyledi.

Erol KANLIADA

KIBRIS Gazetesi’nde dün ‘Arif Kıvılcımlı yardım bekliyor’ başlığıyla ön sayfada yayınlanan haber, Kıvılcımlı’nın dileğinin gerçek olmasını sağladı. Kıbrıs’ın ilk zennesi unvanını taşıyan Arif Kıvılcımlı’nın Kalkanlı’daki Yaşam Evi’ne götürüleceği ve orada doktor gözetiminde tutulacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak KIBRIS’a konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Arif Kıvılcımlı’nın evine dün sabah saatlerinde psikologların ziyarette bulunduğunu ve Kıvılcımlı’nın tıbbi ihtiyaçlı olduğunun tespit edildiğini söyledi.

“Kalkanlı’daki Yaşam Evi’ni Arif Kıvılcımlı için daha uygun gördük, orada sürekli doktor olduğu için daha iyi bakılabilecek” diyen Bakan Sucuoğlu, Kıvılcımlı için Kalkanlı’daki Yaşam Evi’nin uygun olduğu raporunun hazırlandığını da sözlerine ekledi.

Sağlık durumu iyi olmayan, soğuk kış günlerinde gaz sobası dahi yakamadığı için hasta yatağında üşüyerek uyuyan Arif Kıvılcımlı, devletin kendisine uzatacağı yardım elini beklerken, komşularının yardımı ile yaşamını zar zor sürdürüyordu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75