banner6

Kıymayı beğenmedi, sövdü; olay satırlı, bıçaklı kavgaya döndü

banner37

Kıymayı beğenmedi, sövdü; olay  satırlı, bıçaklı kavgaya döndü
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Satın aldığı kıymayı beğenmeyip, kıymayı satın aldığı kasap dükkanının önünde hakaret eden H.S. ile kasap çalışanları arasında kavga çıktı.

   H.S.’yi aracına giderken darp eden iki zanlı, aracın iki kapısına da vurarak, hasara uğrattı. Olay mahallinden ayrılan H.S., iki akrabasıyla kasap dükkanına geri dönünce kavga ikinci kez alevlendi. Taraflar birbirine satır, bıçak ve mangal maşasıyla saldırdı.

   Kasap dükkanında çalışan E.Ü., kasap bıçağıyla kıymayı beğenmediği için söven zanlı 3 ve kendilerine saldırmaya giden zanlı 4’ü yaraladı.

   Müşteri zanlı 3, kasaplara mangal maşasıyla saldırdı; zanlı 5 ise kasap dükkanından aldığı satırla dışarıya çıktı.

   “Kavga”, “Yaralama” başta olmak üzere “Darp”, “Uygunsuz tavır hareket”, “Mülke tecavüz”, “İthale-i lisanda bulunmak” suçlarından tutuklanan zanlı 1 E.Ü., zanlı 2 Ö.Ö., zanlı 3 H.S., zanlı 4 R.S., zanlı 5 B.S.  dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

Kıymayı beğenmeyip, sövdü

   Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 20.03.2022 tarihinde, saat 17.00’de, zanlı 3 H.S.’nin Haspolat'ta Zafer Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Özcan Kasap isimli iş yerinden daha önceden satın almış olduğu kıymayı beğenmediği gerekçesiyle konu iş yeri önünde umumi bir yer olan kaldırım üzerinde, yüksek sesle bağırarak zanlı 2 Ö.Ö.’ye hitaben ithale-i lisanda bulunduğunu belirtti.

   Polis memuru Kozal Debreli, zanlı 3 H.S.’nin aracına giderken, zanlı 1 E.Ü. ve zanlı 2 Ö.Ö.’nün elleri ile zanlı 3 H.S.’nin sırtına vurup darp ettikten sonra konu aracın ön kapılarına kasten ve kanunsuz olarak vurup, her iki kapıda çökme olmasına sebebiyet verip, kasti hasara uğrattıklarını mahkemeye aktardı.

Dövülen zanlı, üç kişiyle geri geldi

   Polis memuru Kozal Debreli, olay mahallinden ayrılan zanlı 3’ün tekrar olay mahalline, kardeşi zanlı 4’ü alıp gelerek, yine umumi bir yer olan kaldırım üzerinde aralarında çıkan tartışma neticesinde zanlı 1 ve zanlı 2 olan diğer tarafla karşılıklı olarak yüksek sesle bağırıp çağırarak rahatsızlık yapıp, elleri ve ayakları ile birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurmak suretiyle kavgada yer aldıklarını kaydetti.

Mangal maşası ile saldırdı

   Debreli, zanlı 3’ün konu iş yeri önünde bulunan demirden mamul tecavüzkâr alet olan mangal maşasını alıp, zanlı 1’in sol kasığına vurarak darp ettiğine vurgu yaptı.

   Debreli, akabinde zanlı 1 E.Ü.’nün tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ve tecavüzkâr alet olan ve ağız uzunluğu 14 cm toplam uzunluğu 26 cm olan kasap bıçağını zanlı 3’e ve zanlı 4'e doğru salladığı esnada zanlı 3'ü sol kalçasında 6x2cm ve 2x2cm, zanlı 4'ün ise sağ dizinde yüzeysel çizik olmasına sebep verip, yaraladığına dikkat çekti.

Satır kapıp, dışarıya çıktı

   Polis memuru Kozal Debreli, meydana gelen bu olayların akabinde zanlı 5’in de olay mahalline gelerek, iş yeri içerisine girip mülke tecavüz edip, işyeri içerisinde et kesmek amacı ile bulundurulan, ağız uzunluğu 19,5cm, toplam uzunluğu ise 33cm olan saplı et parçalama satırını eline alıp, masaya vurduktan sonra iş yeri dışına çıkarak kanunsuz bıçak ve tecavüzkâr alet taşıdığını anlattı.

   Debreli, aynı gün tüm zanlıların mahkeme emriyle tutuklandıklarını belirtip, zanlılar 1, 2 ve 4’ün mesele ile ilgili olarak verdikleri gönüllü ifadelerin alındığını kaydetti.

   Zanlıların vermiş olduğu gönüllü ifadelerinin teyit ve tekzibinin yapılmasının yanı sıra olay mahallindeki kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğine vurgu yapan Debreli, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 09:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110