Kız arkadaşımı görmek için gittim

banner37

Lefkoşa - Kermiya bölgesinde yüzünü kapatarak çevre sakinlerini tedirgin eden ve polislerin soruşturması sonrasında tutuklanan A. A., dün çıkarıldığı mahkemede kendini savundu

banner87
Kız arkadaşımı görmek için gittim
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa - Kermiya bölgesinde yüzünü kapatarak çevre sakinlerini tedirgin eden ve polislerin soruşturması sonrasında tutuklanan A. A., dün mahkemeye çıkarıldı.

“Korkutma ve rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklan A. A. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak hakkında 1 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi dinletti.

banner134
Polis memuru Civisilli, zanlı A. A.’nın 30.06.2018 tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa - Kermiya bölgesinde yüzünü kapatarak çevre sakinlerini tedirgin etme ve rahatsızlık verme suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Olayın ardından gelen şikayetleri değerlendirdiklerini belirten Civisilli, çevredeki kameraların titizlikle incelendikten sonra şahsın önceki gün Lefkoşa’da aynı bölgede teşhis edilerek tutuklandığını ifade etti.

Tahkikatın yeni başladığını, zanlının serbest kalması halinde olgulara etki edebileceğini anlatan Civisilli, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 1 gün poliste kalmasını talep etti.

“Kız arkadaşımı görmek için gittim”

Mahkemede söz verilen zanlı A. A., mahkemeden özür dileyerek, bu olayın yaşanmasından dolayı üzgün olduğunu ve bölgeye kız arkadaşını görmek için gittiğini, ancak apartmanda kameraların olmasından dolayı kimsenin görmemesi için yüzünü gizlediğini söyledi. Amacının kimseyi rahatsız etmek ya da taciz etmek olmadığını anlatan A. A., olay yerine giderken çok sarhoş olduğundan dolayı yanlışlıkla birkaç kez başka kişinin kapısını çaldığını söyledi.

Huzurunda verilen şahadet ve beyanları değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın tamamlanmadığına, zanlının serbest kalması halinde olgulara etki edebileceğine bulgu yaptı ve soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75