Kız arkadaşını kaçırdı, 20 dakika sonra serbest bıraktı

banner37

Gönyeli’de kıskandığı gerekçesiyle ayrıldığı kız arkadaşını kaçıran ve ardından özgür bırakan Ürdün uyruklu zanlı M.J.K.A.A. tutuklandı

Kız arkadaşını kaçırdı, 20 dakika sonra serbest bıraktı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de kıskandığı gerekçesiyle ayrıldığı kız arkadaşını kaçıran ve ardından özgür bırakan Ürdün uyruklu zanlı M.J.K.A.A. tutuklandı.

“Zorla insan kaçırma” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç TemaySağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Doğcan Kırgeç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kırgeç, zanlının 07.05.2021 tarihinde 15.00 raddelerinde, Kadına Şiddete Müdahale Şubesi'ne telefonla gelen ihbarda bir kadının ER 003 plakalı araca bindirilip kaçırıldığının öğrenildiğini anlattı.

Polis memuru Doğcan Kırgeç, yapılan geniş çaplı tahkikat neticesinde, olayın aynı tarihte saat 14.30’da Gönyeli'de sakin zanlının eski kız arkadaşı Y.S. ile aralarında kıskançlık sebebi ile çıkan sözlü tartışmaya müteakiben, müştekinin konu caddede bulunan bir restorandan yürüyerek ayrılmasına sinirlendiğini ve kendisine ait araca binip, müştekinin önünü kestiğini mahkemeye aktardı.

banner134
Doğcan, zanlının aracından inip, müştekinin rızası olmadan kendisini arabaya zorla bindirip, kolundan tutmak sureti ile darp edip, aracına bindirerek, zorla kaçırdığını ve müştekinin araçtan inmek istediğini söylemesine rağmen aracını sürmeye devam ederek müştekinin araçtan inmesine mani olduğunu kaydetti.

Doğcan, zanlının takriben yirmi dakika kadar sonra, müştekiyi yine Gönyeli bölgesinde serbest bıraktığını belirtti.

Tahkikat ve tespitler neticesinde zanlının 11.05.2021 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını söyleyen Doğcan, 24.03.2021 tarihinde de işlemiş olduğu ciddi darp suçundan mahkeme tarafından teminata bağlandığını ve 2020 yılından beridir öğrenci kaydını yenilemediği anlattı.

Doğcan, zanlının 08.09.2020 tarihinden beridir KKTC’de çıkışı mahkemece yasaklanmış olduğu için bulunduğunun tespit edildiğini kaydetti.

Doğcan, tahkikatın tamamlandığını ve zanlının KKTC’de yasal bağı olmadığını söyleyerek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zorla insan kaçırma suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören ciddi bir suç olduğuna vurgu yapıp, yasal statüsü olmayan zanlının bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75