banner6

Kız çocuğuna tecavüze suçüstü

banner37

Gazimağusa’da devriye gezen polis, Derinya bölgesindeki Mandıralar mevkiinde aracının içerisinde 14 yaşındaki öz kızına tecavüz eden babayı yarı çıplak halde suçüstü yakaladı

Kız çocuğuna tecavüze suçüstü
banner99

“KIZIMI KÖTÜLEYEMEM”... Aracının içerisinde, küçük kızla yarı çıplak vaziyette, ıssız ve karanlık bölgede, CÖŞ ekibine yakalanan O.D., tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in “Ne söylemek istersin?” sorusu üzerine, “Bir şey söyleyemiyorum, kızımı kötüleyemem” demekle yetindi.

banner134

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da devriye görevine çıkan Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi, Derinya bölgesindeki Mandıralar mevkiinde, dün, sabahın ilk saatlerinde, ıssız ve karanlıktaki bir araçta işlenen dehşet verici bir suçu açığa çıkardı.

   Polis ekibi, 14 yaşındaki öz kızına aracı içerisinde tecavüz eden O.D., isimli babayı, yarı çıplak vaziyette yakaladı. Daha önceki saatlerde TIR Parkı ve Çamlık Bölgesi’nde de kızına tecavüz ettiği iddia edilen iğrenç adam, polise gönüllü ifade verip, suçunu kısmen kabul etti.

   Duyanlara ‘Böyle baba olmaz olsun’ dedirttiren olayın zanlısı olan O.D., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

   O.D., Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in “Ne söylemek istersin?”sorusu üzerine, “Bir şey söyleyemiyorum, kızımı kötüleyemem” demekle yetindi.

   Küçük kız, Sosyal Hizmetler Dairesi memurlarının gözetimine alınırken, O.D.’nin sosyal medya hesabında, elinde sigara ve bira şişesiyle, küçük oğlunun cinsel bölgesini öperken çektirdiği fotoğraf da bölgede büyük tepkiye yol açtı.

“İfadesi teyit ve tekzip edilecek”

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Gökhan Kol, zanlı O.D.’nin, “Yakın akraba ile cinsi münasebet”, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “Cinsel istismar” ve “Cinsel saldırı” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Gökhan Kol, zanlının, 15 Ekim 2020-16 Ekim 2020 tarihleri ile 18.00-00.35 saatleri arasında, Gazimağusa’da sırasıyla, TIR parkı, Çamlık ve Derinya Bölgesi’ndeki Mandıralar mevkiinde, kullanımındaki, salon aracın içerisinde 14 yaşındaki kızı ile cinsi münasebette bulunduğunu söyledi.

   Suçun işleniş şeklini detaylarıyla mahkemeye izah eden Gökhan Kol, zanlının kızı ile birlikte araç içerisinde yarı çıplak vaziyette CÖŞ ekibi tarafından suçüstü yakalandığını belirtti.

   Zanlının içeriği kısmen itiraf nitelikli olan bir gönüllü ifade verdiğini kaydeden polis memuru, meseleyle ilgili çok yönlü bir soruşturma başlattığını belirterek, zanlının ifadesinin teyit ve tekzibinin yanı sıra alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyledi.

   Tanık polis, serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlı aleyhine tutukluluk emri talep ederken, Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar da, bu talebi yenileyerek, huzurdaki ciddi suçların, toplumda infial yaratıp, müebbet hapis cezasıyla cezalandırıldığına vurgu yaptı.

“Suç ciddi, süreye ihtiyaç var”

   Huzurundaki talebi ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, şahadete göre, zanlının, ilk nazarda, ağır ceza kapsamına giren suçlarla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, niteliği itibarıyla toplumda infial yaratan, süreye ihtiyaç duyulan ciddi suçlarla ilgili polisin süreye ihtiyacı olduğunun açıkça ortada olduğuna vurgu yaptı ve zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 09:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 12 ay Önce

Yazık ki ne yazık çocuklarımızı koruyamiyoruz eğitim bunların en bas sebebidir bunun izaha gereği yok bu tip insanlar nasıl çıkar insan içine bukadar adi olurmu insan kız cocuklarimizi koruyalım her ne olursa olsun koruyalım bunuda asın ibretle alem olsun asın ????????????????????????

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88