Kız öğrenci darp edildi, okulda yangın çıktı

banner37

Limasol’daki bir ortaokulda öğretmenin kız öğrencisini darp etmesinin ardından darp sırasında çekilen görüntüler medyada yayınlandı. Bir gün sonra aynı okulda yangın çıkması ise “İlginç tesadüf” olarak nitelendirildi

banner87
Kız öğrenci darp edildi, okulda yangın çıktı
banner90
banner99

Limasol’da bulunan bir ortaokulda erkek öğretmen kız öğrencisini darp etti; darp sırasında cep telefonuyla çekilen görüntülerin medyaya yansımasının ardından birçok kişi darp olayını kınadı.

Rum haber kaynaklarına göre, cep telefonuyla çekilen videoda, o anda ders olmadığı anlaşılan bir sınıfa giren erkek öğretmenin, elinde tuttuğu bir şeyi almaya çalışan kız öğrenciye yüksek sesle bağırarak yüzüne peş peşe tokat attığı görülüyor.

Durumun basına yansıması üzerine Rum yetkili makamları, Eğitim Bakanlığı, Orta Eğitim Öğretmen Sendikası ve Okul Aile Birlikleri’nden eleştiri açıklamaları gelirken, Rum Eğitim Bakanlığı, kız öğrenciyi darp eden öğretmen hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Öte yandan darp olayının gerçekleştiği aynı okulda dün de yangın çıkması, Rum basını tarafından “İlginç tesadüf” olarak nitelendirildi.

Rum haber kaynakları, yangının, dün sabah saat 6.30 sıralarında okulun temizlik görevlisi tarafından fark edildiğini belirtirken, olayın itfaiyenin bilgisine gelmesiyle okula iki yangın söndürme aracının geldiğini bildirdi.

Yangın sonucu biri öğretmen odası olmak üzere iki odanın zarar gördüğü kaydedilirken, polisin yaptığı incelemede, yangının darp olayıyla ilişkilendirilmediği bildirildi.

Ancak Rum haber kaynakları yangının öğretmenler odasında meydana gelmesinin tesadüf olamayacağını öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75