Kızılay Derneği Arter'i ziyaret etti

banner37

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği Genel Başkanı Bülent Çıraklı ve yeni yönetim kurulu bugün Başkan İsmail Arter’i ziyaret ederek hem faaliyetleri hakkında bilgi verdi hem de Gazimağusa’ya açmak istedikleri şubeleriyle ilgili görüştü.

banner87
Kızılay Derneği Arter'i ziyaret etti
banner90
banner8

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı Genel Başkanı ve yönetim kurulu ile zaman zaman yaptıkları ziyaretler ve görüşmelerde neler yapılacağını planladıklarını şimdi de bu çalışmalara başladıklarını ifade ederek, Kızılay’ın Gazimağusa’da faaliyet göstermesi için gerekli olan çalışmalara destek olduklarını ifade etti. “Kızılayda gönüllü çalışmak kutsal bir görevdir.

Kızılay’ı özellikle insanların en zor zamanlarında imdada yetişen bir oluşum olarak tanıdık ve bildik” diyen Başkan İsmail, yapılan çalışmalar için teşekkür ederek, güçlerinin yettiği kadar hatta ellerinden gelenin fazlasını yaparak derneğin yanında olacağını belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Başkanı Bülent Çıraklı ise, göreve gelen yeni yönetim kurulunun ilk ziyaretini Gazimağusa Belediyesi’ne yaptığını, Kızılay’ın birçok kurum ve kuruluşlarla işbirliği protokolleri yaparak daha güçlü duruma geldiklerini söyledi.

Kızılay haftası dolayısıyla yoğun faaliyette bulunduklarını, sportif kültürel çalışmalar, özel eğitim merkezileri ve yaşlı bakım evlerine ziyaretler yaptıklarını söyledi. Bülent Çıraklı, lego çalışmasıyla bu yıl 4 bin çocuğa ulaştıklarını ve çocukların eğlenerek Kızılay’ı öğrendiğini, psiko sosyal destek programı başlattıklarını, 2 yıldır 2 bin ünite kan topladıklarını, 100 öğrenciye burs vereceklerini anlatan Çıraklı, Yeşilay ile işbirliğinde Türkiye Kızılay’ın yapımını üsteleneceği Mağusa İskele Bölgesine rehabilitasyon merkezi, Lapta’ya ise otel ve gençlik kampı projeleri olduğunu aktardı. Gazimağusa Şubesi binasının açılmasıyla ilgili çalışmalarının devam etiğini bu konuda da Başkan İsmail Arter ‘e taleplerini ileteceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75