Kızımın hayatından endişeliyim

banner37

Hakan Üçok, vefat eden eski eşinin annesinin, mahkeme kararına uymadığını ve çocuğunu kendisine göstermediğini iddia ederek, kızının velayetini almak istediğini söyledi

Kızımın hayatından endişeliyim
banner99

Boşandığı Ukrayna asıllı eski eşinin vefatı üzerine ilgili mahkemenin, kızını haftanın iki günü görebileceğine yönelik bir karar aldığını fakat eski kayınvalidesinin bu emre uymadığını iddia eden Hakan Üçok, eski eşinin vefatının ardından yaptığı velayet başvurusunun da kapatıldığını savundu.


“Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıca da savcıya da polislere de durumu anlattım fakat kimse bana bu durumun nedeni hakkında bilgi vermedi” ifadelerini kullanan Üçok, eski kayınvalidesine yaptığı “Çocuk hafta içi sende, hafta sonu bende kalsın” teklifinin de reddedildiğini iddia etti.


“Eski kayınvalidemin çalıştığı yere gittim ve kendisine bu teklifi sundum. O da bana ‘Mahkemeye veya polise git’ şeklinde yanıt verdi. Kolundan tutup ‘Haydi birlikte gidelim’ dediğimdeyse ‘Polis’ diye bağırmaya başladı. Bunların hepsi kamera kayıtlarında mevcut” diyen Üçok, eski kayınvalidesinin şikayeti üzerine tutuklanıp nöbetçi mahkemeye çıkarıldığını ve bir gece nezarethanede kaldığını savundu.

“Okuma yazmam yok”


banner134
Üçok, eski kayınvalidesinin şikayetinde, kendisini ölümle tehdit ettiğini söylediğini belirtirken; “Ona ‘Seni öldüreceğim’ demişim. Böyle bir şey kesinlikle yapmadım. Keza kendisine cinsel tacizde bulunduğum bile iddialarda var. Kamera kayıtlarına baksınlar ve böyle bir şey var mı görsünler” sözleriyle kendisini savundu.


Karakolda verdiği ifadesini imzaladığını fakat okuma yazması olmadığı için bu imzayla ‘söz konusu iddiaları kabul ettiğini’ bilmediğini de savunan Üçok, “Bu iddiaların bir tekini dahi kabul etmiyorum. Halbuki imzaladığım evrakta kabul ettiğim yazıyormuş. Okuma yazmam yok. O kâğıtta ne yazdığını bilmiyorum” iddiasında bulundu.

“Velayet davası açtığım için”


Bütün bunların, 3 Ekim 2019’da Lapta Karakolu’na yaptığı şikayet ve açtığı velayet davası nedeniyle başına geldiğini savunan Üçok, “Eski kayınvalidem, velayet davası açtığım için bütün bunları yapıyor. Komşum Nuray Işık, bütün bu olaylar yaşanırken yanımdaydı ve her şeye şahit olmasına rağmen onun ifadesini almadılar” iddiasında da bulundu.


“Kızım şu an altı yaşında ve onu bir yıldır görmüyorum” diyen Üçok, bütün okulları araştırdığını fakat kızının kaydını bulamadığını söyledi; “Kızımın hayatından endişeliyim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75