Kızının erkek arkadaşı var diye eşini dövdü

banner37

Tartıştığı eşini saçlarını çekip tekmeleyerek darp eden H.İ.D., mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Kızının erkek arkadaşı var diye eşini dövdü
banner99

Ahmet UÇAR

ÇOCUK KORKUDAN TUVALETE KİLİTLENDİ… Polis, zanlının 13 yaşındaki kızının erkek arkadaşı olduğunu öğrenince, bunda payı olduğu suçlamasıyla eşiyle tartıştığını, ardından da eşinin saçlarını çekip tekmeleyerek ciddi şekilde darp ettiğini belirtti. Olay anında evde 11 aylık bir bebeğin de olduğunu söyleyen polis, 13 yaşındaki kız çocuğunun da korkudan kendini tuvalete kilitlediğini, çocukla sosyal hizmet uzmanı aracılığı ile iletişim kurabildiklerini anlattı.

Lefkoşa’da önceki gün kızının erkek arkadaşının olduğunu öğrenen ve bu konuda eşinin payının olduğunu düşünerek eşini ciddi şekilde darp eden zanlı H.İ.D., mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.  

Polis, olay esnasında evde 11 aylık bir bebeğin olduğunu ve söz konusu 13 yaşındaki kız çocuğunun korkudan kendini tuvalete kilitlediğini dile getirerek, çocukla sosyal hizmet uzmanı aracılığıyla iletişim kurulabildiğini vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Alparslan Yavuz, zanlı H.İ.D.’nin “Ciddi darp” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Yavuz, 25 Haziran 2021 tarihinde, Gönyeli’deki ikametgahlarında zanlı ile eşi arasında kızlarının erkek arkadaşının olduğu ve bu durumun eşinin yüzünden meydana geldiğini düşündüğü gerekçesiyle sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra eşini, ayaklarına tekme atıp saçını çekmek suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

banner134
Müştekinin aynı gün doktor kontrolünden geçirildiğini dile getiren Yavuz, kontrol sonucunda müştekinin vücudunda darp ve cebir izine rastlandığını ifade etti.

Yavuz, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, meseleyle ilgili görgü tanıklarının bulunduğunu anlattı.

Olay esnasında evde 11 aylık bebeğin de olduğunu, 13 yaşındaki kız çocuğunun ise kendini korkudan tuvalete kilitlediğini vurgulayan Yavuz, çocukla sosyal hizmet uzmanı aracılığıyla iletişim kurulduğunu belirtti.

Yavuz, soruşturmanın henüz yeni başladığına ve alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğuna dikkat çekerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75