KKTC bayrağı karanlıkta kaldı

banner37

Kötü hava koşulları nedeniyle önlem amaçlı elektriği kesildi

KKTC bayrağı karanlıkta kaldı

422 LED LAMBASI VAR… KKTC Beşparmak Dağları Bayrağı Işıklandırma Derneği Başkanı Tanju Müezzinoğlu, bayrağın ışıklandırma sisteminde herhangi bir arızanın olmadığını, kötü hava şartlarından dolayı elektriğinin kapatıldığını söyledi. Bayrakta 422 adet led lamba bulunduğunu ve her birinin maliyetinin 200 TL olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, daha önceki şiddetli yağışlarda 60 adet lambanın patladığını, bu amaçla önlem alındığını bildirdi

Serap ŞAHİN

Beşparmak Dağları’ndaki dev KKTC Bayrağı, kötü hava koşulları nedeniyle karanlıkta kaldı.

Taşkent köyü yakınlarındaki bayrağın ışıklandırma sisteminin elektriği kesildi. Bayrak bir süredir geceleyin ışıklandırılmıyor.

1987 yılında dağa çizilen KKTC bayrağının yaklaşık bir haftadır geceleyin karanlıkta olması merak konusu olurken, akıllara, herhangi bir arıza olabileceği ihtimali geldi.

Konuyla ilgili KIBRIS’a açıklama yapan KKTC Beşparmak Dağları Bayrağı Işıklandırma Derneği Başkanı Tanju Müezzinoğlu, bayrağın ışıklandırma sisteminde herhangi bir arızanın olmadığını, kötü hava şartlarından dolayı elektriğinin kapatıldığını söyledi.

Herhangi bir arıza yok”

Müezzinoğlu, kötü hava koşulları sebebiyle enerjisinin kapatıldığını, bayrak ışıklarının 3 gündür yanmadığını kaydetti.

Bayrakta 422 adet led lamba bulunduğunu ve her birinin maliyetinin 200 TL olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, daha önceki şiddetli yağışlarda 60 adet lambanın patladığını, bu amaçla önlem alındığını bildirdi.

Tanju Müezzinoğlu, şiddetli yağmurların bitmesinden sonra bayrağın yeniden ışıklandırılacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop