'KKTC halkından özür dilerim'

banner37

Lefkoşa - Kermiya bölgesinde yüzünü kapatarak çevre sakinlerini tedirgin eden ve polislerin soruşturması sonrasında tutuklanan A. A., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

'KKTC halkından özür dilerim'
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa - Kermiya bölgesinde yüzünü kapatarak çevre sakinlerini tedirgin eden ve polislerin soruşturması sonrasında tutuklanan A. A., dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

“Korkutma ve rahatsızlık” ile “mülke tecavüz” suçlamasıyla tutuklu olan A. A., her halükarda 1 ayı geçmemek kaydıyla yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Necip Taşlı’yı dinletti.

Polis memuru Taşlı, zanlı A. A.’nın 30.06.2018 tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa - Kermiya bölgesinde yüzünü kapatarak çevre sakinlerini tedirgin etme ve rahatsızlık verme suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Taşlı, Devlet Sosyal Konutları çevresinde gelişen olayın ardından yüzü beyaz penye ile sarılı olan zanlı A. A.’nın Hayriye Toktaş’ın ikametgahının önünde, girişinde ve etrafında dolaşarak mülke tecavüz edip, ikametgahın açık olan penceresinden içeriye bakmak suretiyle tacizlik suçunu işlediğini belirtti.

Olayın ardından gelen şikayetleri değerlendirdiklerini belirten Taşlı, çevredeki kameraların titizlikle incelendikten sonra şahsın Lefkoşa’da aynı bölgede teşhis edilip tutuklandığını ve mahkemeye çıkarıldığını ifade etti.

banner134
Tahkikatın tamamlandığını, zanlının işlemiş olduğu suçu verdiği gönüllü ifadesinde kabul ettiğini belirterek, zanlının KKTC’de de öğrenci statüsüyle kaldığını anlatan Taşlı, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Şadi: KKTC’de infiale neden oldu

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, işlenen suçun ciddi olduğunu ve olayın KKTC’de infiale neden olduğunu belirterek, zanlının KKTC’de sadece öğrenci statüsünde bulunduğunu, serbest kalması halinde kaçma ihtimali bulunduğundan dolayı, 1 ayı geçmeyecek şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmasını talep etti.

 

“İsteyerek yapmadım, sarhoştum”

Mahkemede söz verilen zanlı A. A., “bu olayın yaşanmasından dolayı üzgünüm. Kimseyi isteyerek rahatsız etmek istemedim. Suçumu kabul ediyorum. Ancak birilerini rahatsız etmek için değil, kız arkadaşımı görmeye gittim. Sarhoş olduğumdan dolayı evleri karıştırdım. KKTC halkına verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum” dedi.

Huzurunda verilen şahadet ve beyanları değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın tamamlandığını, zanlının serbest kalması halinde kaçma ihtimali bulunmasından dolayı davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmeyecek şekilde zanlının hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75