banner6

KKTC ile TC arasında 3 yıllık yeni bir program onaylandı

banner37

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım 65. Hükümetin ilk yüz günü değerlendirme toplantısında konuştu. Hükümetin icraatlarına değinen Yıldırım KKTC ile 3 yıllık yeni bir yardım programı onaylandığını belirterek, “Kıbrıs’ın kalkınmasına ve gelişmesine gerekli katkıyı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

KKTC ile TC arasında 3 yıllık yeni bir program onaylandı
banner8

İşte Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar başlıklar:

banner134

‘Zarar 10 milyar’

Terör örgütünün, bu hainlerin verdiği zarar daha büyük. 10 milyar tutarında zarar verdiler o çukurları, hendekleri kazmak suretiyle. Orada güvenlik kuvvetlerimize ve bölge halkına verdikleri zararın parasal tutarı 10 milyar, 3 yıl içerisinde tekrar o zararları ortadan kaldıracağız

‘Çözüm mözüm yok’

Hükümetimiz iç güvenliğin sağlanması konusunda hiçbir taviz vermeyecek. Çözüm mözüm yok kardeşim. Çözüm vatandaşla. O fırsatı kaçırdılar. Vatandaşla aramızdaki bu hainleri çıkaracağız. Terör örgütünün Kürt vatandaşlarımızın başına bela olmadan kurtaracağız. Çünkü bu terör örgütlerinin Kürtler diye bir sorunu yok, Kürt vatandaşlarımızın PKK terör örgütü sorunu var. Biz bu sorunu kentlerde büyük ölçüde kontrol altına aldık, şimdi kırsalda silahlı kuuverlerimiz, polisimiz bütün gücüyle üzerine gidiyor bu konu herhangi bir zafiyet asla kabul etmniyoruz.

‘Belediyelere kayyum atanacak’

Bölücü terör örgütüne yerel yönetimler destek veriyor. Destek olan belediyelere kayyum atanacak.

‘Terör örgütü uyuşturucuyu ne yapıyor?’

Operasyonlar sırasında özellikle Diyarbakır, Siirt, Şırnak’ta yapılan çalışmalarda 40 ton uyuşturucu ele geçirildi. Bu bölücü terör örgütü uyuşturucuyu ne yapıyor? Bu kadar içecek hali yok, milleti zehirliyorlar, çocukları zehirliyorlar. Hatta Avrupa’ya götürüyorlar, oradakileri de zehirliyor. Avrupalılar ne zaman akıllanacak ben merak ediyorum. Onlar, onlara sergi açtırmaya devam etsin, bir yandan çocuklarını zehirlemeye terör örgütü de devam ediyor. Buradan bu çağrıyı da o dostlarımıza yapıyoruz.

77 milyon kök kenevir imha edildi. Bu uyuşturucu işine bulaşan 8 bin 561 kişi gözaltına alındı, bunların bir kısmı tutuklandı. Sadece bu uyuşturucunun parasal değeri 4 milyar lira, 4 katrilyon. Bu, bir ayda yapılan operasyonun sonucu.

‘Lice’de 25 çalınmış araç bulduk’

25 tane çalınmış araç bulduk Lice’de. Bunlar bomba yüklenecek, bir yerlerde patlatılacaktı. Şu anda da 910 tane çalınmış araç var yurt genelinde, bunlar da takip ediliyor, herhangi bir olaya karışmaması için gerekli çalışmalar yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104