KKTC İnsan Hakları Derneği: Bağımsızlığımız kutlu olsun

banner37

KKTC İnsan Hakları Derneği:  Bağımsızlığımız kutlu olsun
banner90
banner8

KKTC İnsan Hakları Derneği, “KKTC’nin ilanı ile birlikte özgür irademizi ve güvenliğimizi güvence altına alan bağımsızlığımız kutlu olsun” dedi.

Dernek, yayımladığı 15 Kasım mesajında, özetle şunları kaydetti:

banner134
“Rum ve Yunana karşı vermekte olduğu ve her geçen gün yükselen bir asırlık varlık yokluk mücadelesinde K. Türk Halkı “İnsanlığın En Yüce Mertebesi” olan “Bağımsızlığını”, 15 Kasım 1983 yılında bir “İnsanlık ve İnsan Hakları” zaferi olarak  tarihe yazmanın 37. yıldönümünde kutlamanın mutluluk ve coşkusunu yaşamaktayız”

Annan Planına referanduma “Evet” demesine rağmen BM. ve AB. tarafından verilen tüm hayali ve sahte taahhütler ve sözlerin yerine getirilmemesi K. Türk Halkının hiçbir şart ve koşul altında Türkiye Cumhuriyeti’nden başka güvenebileceği hiçbir gücün olamayacağının en açık ve acı deneyimidir.

Derneğimiz K. Türk Halkını insanlığın en yüce değeri olan “Özgürlük ve İradesi olan Bağımsızlığına”  canı cananı pahasına kavuşturan Türk Ordusuna ve onun  mümtaz mensuplarına sonsuz teşekkürlerini vurgulamakta, gözünü kırpmadan canını vermiş olan şehitlerimizin ruhlarını şad etmekte, rahmet dilemektedir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Guyasettin çetkin
Guyasettin çetkin - 6 ay Önce

Yavru vatan KKTC devleti ve halkının bağımsızlık yıdönümünü yürekten kutluyoruz. KIBRIS TÜRKÜ onurunu koruyarak dünya halklarının şerefli bir üyesi olduğunu kanıtlamıştır.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75