banner6

KKTC Mert Optik’ten açıklama

banner37

KKTC Mert Optik’ten açıklama
banner99

Türkiye’de yaklaşık 60 mağazası bulunan ve 7.6 milyon TL’lik vurgun haberi ile gündeme gelen Mert Optik ile hiçbir bağlantılarının bulunmadığını belirten KKTC Mert Optik şirket yetkilisi Mehmet Sönmez basın açıklaması yaparak Türkiye’deki şirket ile bağlantılarının bulunmadığını açıkladı.

Yapılan basın açıklaması şöyle:

Türkiye'de yaklaşık 60 mağzası bulunduğu söylenen, Mert Optik firması ile ilgili çıkan haberler nedeniyle tarafımıza birçok sorular gelmektedir. Keza çıkan yalan yanlış haberler nedeniyle de şirketimizin karalanmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle de bu basın açıklamasına ihtiyaç duyduk.

Türkiye'de takriben 60 mağzası bulunduğu söylenen ve Mert Optik olarak bilinen firma ile bizim herhangi bir bağlantımız olmadığını öncelikle belirtmek isterim.

Bizim firmamız 09.09.2016 tarihinde KKTC'de kurulmuş bir şirkettir. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, Şirketimizin kayıtlı ismi M.C.M.T ENTERPRİSES LTD.'dir. Şirketimizin Türkiye'de bulunan Mert Optik ile herhangi bir ortaklığı veya bağlantısı mevcut değildir.

Şirketimiz aleyhine çıkan haberler bizleri derinden üzmektedir. Satmış olduğumuz bütün mallar yasal yollardan KKTC'ye gelmekte ve gümrüğü birtamam ödenmektedir. Ayrıca satmış olduğumuz ürünlerin hepsi de sertifikalı orijinal ürünlerdir.

Daha önce de belirtmiş olduğum gibi, KKTC'deki bazı gazetelerde aleyhimize çıkan haberler nedeniyle birçok kişi bizi arayıp sormakta ve gerekli açıklamaları yapmaktayız. Türkiye'deki Mert Optik ile ilgili çıkan haberler bizim şirketimize mal edilmeye çalışmakta ve kötü niyetli olarak aslı astarı olmaksızın, gerekli araştırmalar yapılmaksızın sanki bağlantımız varmış gibi çarpıtılarak, ticari itibarımızı karalayıcı bir şekilde haber yapılmıştır. Tekrar ve tekrar belirtmek isteriz ki, Türkiye'deki Mert Optik ile sadece bir İSİM BENZERLİĞİMİZ bulunmaktadır.

Şunu da belirtmek isteriz ki, bu saatten sonra adımızın Türkiye'deki Mert Optik davasına bağlanarak haber yapılması halinde,haber yapan tüm özel ve tüzel kişiler aleyhine gerekli yasal önlemleri alacağımızı ve gerekli yasal işlemleri yapacağımızı belirtmek isterim.

MEHMET SÖNMEZ Şirket Yetkilisi

YORUM EKLE
YORUMLAR
alfred
alfred - 3 yıl Önce

niye ayni ismi kullaniyorsun?

Mine Akgüney
Mine Akgüney - 3 yıl Önce

Rezillik başa bişe degil para için her boku yapıyor insanlar be sordum baglantınız var mı evet denildi ee uyanıklara bak ya kıbrıs ı ne görüyor bunlar salak çok vur kaç yapalım mı diye düşünüyorlar haram olsun

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104