KKTC toprakları biraz daha arttı

banner37

Yenierenköy Belediyesi eski başkanlarından Aydın Saltkaya, yeni başkan Emrah Yeşilırmak’ı kapısına kilit vurulan belediyeyi yeniden ayağa kaldırdığı ve Karpaz Gate Marina konusundaki dik duruşu nedeniyle tebrik etti

KKTC toprakları biraz daha arttı
banner99

Ayşe BULUT

   Yenierenköy Belediyesi eski başkanlarından Aydın Saltkaya, yeni başkan Emrah Yeşilırmak’ı makamında ziyaret ederek, hem kapısına kilit vurulan bir belediyeyi yeniden ayağa kaldırmayı başardığı hem de Karpaz Gate Marina konusundaki dik duruşundan dolayı tebrik edip, teşekkürlerini sundu.

   Yenierenköy Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Karpaz Gate Marina, yani Karpaz Bay Resort Ltd., geçtiğimiz ay, yasa dışı olarak denize dolgu yaptığı 52 dönüm üzerine restoran ve büfeler yaptığı ve tapuya kaydettirilmediği gerekçesi ile Yenierenköy Belediyesi tarafından mühürlenmişti. Ara emri alan Karpaz Bay Resort Ltd., kısa sürede tapu işlemlerine başlamıştı.

   Bundan dolayı, Yenierenköy Belediyesi eski başkanlarından Aydın Saltkaya, Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak’ı makamında ziyaret ederek, hem tebrik hem de teşekkür etti.

banner134
   Emrah Yeşilırmak’ı göreve geldiği günden beri dik duruşu, vermiş oluğu doğru kararlar ve özellikle Karpaz Gate Marina da vermiş olduğu doğru karardan dolayı tebrik eden Saltkaya, KKTC topraklarına 52 dönüm kazandırdığı için de teşekkür etti.

   Saltkaya ayrıca “Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak’ı kapısına kilit vurulmuş bir belediyeyi kısa sürede bir nebze de olsa ayağa kaldırmayı başararak, en önemlisi de çalışanların maaşlarını her ay ödemesi ve bölgeye de en iyi hizmeti verdiğinden dolayı kendisini tebrik ederim” dedi.

Yeşilırmak: Onur ve şeref verdi

   Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, 1980 yılında kurulan Yenierenköy Belediyesi’nin geçmiş dönem belediye başkanlarından olan Aydın Saltkaya’nın böyle bir tebrikte bulunmasının kendilerine onur ve şeref verdiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

   “Bizim kimseye ayrımcılık yapmadan, bütün işletme, bütün işyerleri, bütün tesislere, eşit ve adil şekilde yaklaşım göstermemiz neticesinde bu durum ortaya çıktı. Biz, oradaki arazilerin devlete kaydedilmediğini, devletin adına işlenmediğini, tapuya kayıtlarının olmadığını tespit ettik. Zaten mühürlememizdeki ana sebep de buydu. Bugün bize İçişleri Bakanlığı’ndan gelen kâğıtta çok açık bir şekilde belirtiliyor ki, bu alanların, söz konusu dolgu alanlarının KKTC adına kaydı yapıldı ve haritalarımıza işlendi. Bu ne demektir? Bu şu demektir; Bu, bizim topraklarımızın, yani KKTC topraklarının büyüdüğü anlamına gelir. Ve haritada değişiklik anlamına gelir. Dolayısıyla Aydın Saltkaya’nın bana yapmış olduğu ziyaretten ve tebrikten dolayı kendisine şükranlarımı sunarım, çok sağolsun.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75