banner6

KKTC Tüketiciler Derneği'nden süresiz et boykotu uyarısı

banner37

KKTC Tüketiciler Derneği, et fiyatlarındaki fahiş fiyatlar nedeniyle basın bildirisi yayımladı

KKTC Tüketiciler Derneği'nden süresiz et boykotu uyarısı
banner150

banner150

banner99

Piyasa anarşisini denetim altına alamayan ve fahiş fiyat vurgununa karşı tüketicileri koruyamayan Hükümete Derneğimiz istifa çağrısı yerine göreve davet uyarısı yapmaktadır.
Döviz Kurlarında son üç ay içerisinde artış olmamasına rağmen başta sebze meyve, hayvansal et ve süt ürünleri olmak üzere temel gıda ürün piyasasında çıldıran fiyatlar serbest piyasada arz ve talep koşullarının dingilini koparmış tam bir vurgun piyasasına dönüştürmüş bulunmaktadır. İthalatçı ve toptancılar “Mal Bulmuş Mağrubi” gibi enflasyon ortamında tüketicilere insafsızca vurgun yapmaktadır. Hükümetin buna seyirci kalmaya devam etmesine tüketicilerin tepkisi şiddetli olacaktır.
Hükümetin yalnız yaş sebze ve meyve ürünleri ile sınırlı olarak kurduğu “Referans Fiyatları Belirleme Komitesi”nin de işe yaramadığı mevsiminde olduğu halde çöpe atılacak sebze ürünlerinin tüketicilere fahiş fiyatlara sunulmakta olduğunu Derneğimiz marketlerde yaptı tespitlerde saptamış bulunmaktadır. 
Hükümetin ayyuka çıkmış bu piyasa rezaletine sessiz kalması halinde ülke genelinde tüketicileri isyan ettiren “Fiyat Anarşisine” karşı Derneğimiz öncelikle büyük ve küçük baş hayvan etinde “Süresiz Et Boykotu” başlatacağını ve  buna uymayıp “Boykot Kırıcılığı” yapanları da makam statü demeden teşhir edeceğini önemle vurgulamaktadır.

KKTC Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Hasan Y. Işık
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104