KKTC’de aşırı sıcak ve arıza nedeniyle, elektrik üretimi yetersiz kalıyor 

banner37

KKTC’de aşırı sıcak ve arıza nedeniyle, elektrik üretimi yetersiz kalıyor 
banner8

KKTC’de aşırı sıcak ve elektrik üretim tesisindeki arıza nedeniyle, elektrik üretimi ihtiyacı karşılamada yetersiz kalıyor.  
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, 280 megavata yükselen ihtiyacın ancak 270 megavatının üretilebildiğini, aradaki 10 megavatlık eksik nedeniyle tüm bölgelerde birer saatlik dönüşümlü kesintilere gidildiğini açıkladı. 

banner134
Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdoğan TAK’a yaptığı açıklamada, aşırı sıcaklarda oluşan talebe üretimin yetersiz kaldığını, birer saatlik kesintilerin bu gece 22.00’ye kadar süreceğini söyledi. 
Erdoğan, şu anda tüketim 280 megavatken, Teknecik’teki arıza nedeniyle üretimin 270 megavatta kaldığını, aradaki açığı kesintilerle karşılamak zorunda kaldıklarını anlattı. 
60 megavatlık üretim jeneratöründeki arızanın yarına kadar giderilmesini hedeflediklerini ifade eden Kıb-Tek Genel Müdürü Erdoğan, kesintiler için önceden duyuru yapmalarının mümkün olmadığını ancak kesintilerin bir saat süreceğinin bilinmesini istediklerini söyledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa siyami karaman
Mustafa siyami karaman - 3 hafta Önce

Tc den kktc ye elektrik getirilmesi konusu yıllardır sürüncemede ve artik kabak tadı veriyor... güneş yada rüzgar enerjisi de konusuldu ama öteye hiçbirşey yapılmadı.. bu ülkenin enerji kaynaklari şimdiki haliyle maalesef içler acısı...teknecik santralına bir filtre takmaktan bile aciz olan kıb-tek daha fazla oyalanmadan tc enerji bakanlığı ile adam gibi oturup bu işi bir an önce sonuçlandıtmalıdırlar... ülke büyüyor ama enerji yıllatdır ayni potansiyelde yerinde sayıyor.... kıb-tek in amacı sadece ağlamak ve zam yapmak değildir... en yakın ulke olan tc nin bu konudaki üstün petmormansından adanin yararlandırılması getekiyor...

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75