banner6

KKTC’de toplam 7 adet yangın hususi servis olayı meydana gelmiştir

banner37

06-12 Mart 2023 tarihlerini kapsayan süre içerisinde, KKTC’de toplam (7) adet yangın ve (22) adet hususi servis olayı meydana gelmiştir.

KKTC’de toplam 7 adet yangın hususi servis olayı meydana gelmiştir
banner90
banner99

06-12 Mart 2023 tarihlerini kapsayan süre içerisinde, KKTC’de toplam (7) adet yangın ve (22) adet hususi servis olayı meydana gelmiştir. Yangınlar sonucu meydana gelen toplam zarar miktarı yaklaşık 35.338.00 TL’dir. Yangına sebep olduğu tespit edilen iki kişi aleyhinde yasal işlem başlatılmıştır.

            Yukarda belirtilen tarih aralığında meydana gelen yangınların muhtemel sebepleri; elektrik kaynaklı kısa devre, yakılan ateşten çıkan kıvılcımların yanıcı malzemeleri tutuşturması, kaynak makinesi ile çalışma yapıldığı esnada çıkan kıvılcımların yanıcı maddeleri tutuşturması ve sönmeden atılan sigara izmariti olarak yer almıştır.

            Hususi servis olayları ise; asansörde, apartmanın 4’üncü katındaki balkonda, ev içerisinde ve dere yatağına düşüp mahsur kalan şahısların kurtarılması, ağaç üzerinde mahsur kalan kedinin ve kuyuya düşen köpeğin kurtarılması, yangın eğitimi verilmesi, yangına karşı tedbir alınması, yol güvenliği sağlanması ve hayatını kaybeden şahısların adli soruşturma maksatlı devlet hastanesi morguna sevk edilmesi olarak yer almıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104