banner6

KKTC'de yarın hayat duracak!

banner37

Sendikal Platform yarın gerçekleşecek olan genel grev ile ilgili son gelişmeleri ve miting programını belirlemek üzere toplandı.

KKTC'de yarın hayat duracak!
banner151

Konuyla ilgili Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Genel Merkezi’nde açıklama yapan KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, bugün saat 17:00 – 19:00 saatleri arasında Başbakanlık önünde eylem yapılacağına işaret ederek, yarın da tüm ada çapında tam gün grev yapılacağını bildirdi.

Kaptan, “bu ülkede herkes yaptığının hesabını verecek” diyerek, hükümetlerin “yaptım oldu” mantığının bu ülkede geçerli olmadığını söyledi.

“10 kişi bu ülkenin kaderiyle oynayamaz”

Kaptan açıklamasında, 10 kişinin bu ülkenin kaderiyle oynayamayacağına da işaret ederek, ülkenin gerçek sahiplerinin halk ve emekçiler olduğunu ve tepkilerine bugün de devam edeceklerinin altını çizdi.

“Hükümet kış saatine geçmeyerek ülkeyi kaosa sürükledi”

Bugün toplanan Sendikal Platform’un son günlerde yaşanan gelişmeleri ve ülke gündemini değerlendirdiğini ifade eden Kaptan, azınlık hükümetinin kış saati uygulamasına geçmeyerek ülkeyi kaosa sürüklediği görüşünü belirtti.

Kaptan “Çocuklarımızın ölümünün sorumluları orta yerde dururken ve bunların hiçbirinden hesap sorulmazken hükümet, son yaşanan kazalardan sorumlu başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Eğitim Bakanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na hesap sorup istifalarını derhal almalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 13:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110