banner6

KKTC'den şehitler için taziye mesajları

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ve Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Şırnak’ta meydana gelen ve 13 askerin şehit olmasıyla sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili taziye mesajları yayımladı.

KKTC'den şehitler için taziye mesajları
banner150 banner151 banner143

Akıncı: Şehitlere Tanrı’dan rahmet dilerim

Şırnak’taki helikopter kazasında 13 askerin hayatını kaybetmesi nedeniyle Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı arayan Cumhurbaşkanı Akıncı, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, Türk ulusuna başsağlığı dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Akıncı, “Kıbrıs Türk halkı adına şehitlere Tanrı’dan rahmet diler, yakınlarının acısını paylaşır taziyelerimi iletirim” dedi.

Özgürgün: Acıyı paylaşıyoruz

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye’de askeri helikopterin düşmesiyle şehit olan 13 askerle ilgili Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’a taziye mesajı gönderdi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Özgürgün, mesajında terörle mücadele uğruna hayatını kaybedenlerin acısını Anavatan Türkiye ile yürekten paylaştıklarını belirtti, Türk milletine başsağlığı diledi.

Özgürgün, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasını dün akşam büyük bir üzüntüyle öğrendiğini kaydetti.

Başbakan Özgürgün, mesajında “Kıbrıs Türk halkı olarak, terörle mücadele uğruna bu elim hadisede hayatını kaybedenlerin acısını Anavatan Türkiye ile yürekten paylaşıyoruz. Şehitlere Allah'tan rahmet, başta şahsınız olmak üzere şehit askerlerin kederli ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı ve metanet dilerim” ifadelerine yer verdi.

Ertuğruloğlu Türk ulusuna başsağlığı diledi

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, dün Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında 13 askerin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Ertuğruloğlu mesajında, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere Türk Ulusu’na başsağlığı diledi.

“Yaşanan acı olayda yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaslı ailelerine sabır dilerim" diyen Ertuğruloğlu, Türk Ulusu ve şehit ailelerinin acısını paylaştığını vurguladı.

Berova, ailelere başsağlığı ve sabır diledi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Şırnak’ta dün gece yüksek gerilim hattına takılan helikopterin düşmesi sonucu 13 askerin şehit olması nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Berova, kazayı üzüntüyle öğrendiklerini belirterek şahsını ve Kıbrıs Türk halkını derin bir acı ve üzüntüye boğan elim kazada hayatını kaybeden kahraman askerlere Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diledi.

Atalay: Rütbelerin en büyüğü olan ‘şehit’ rütbesini aldılar

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Türkiye’nin Şırnak ilinin Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Türk Silahlı Kuvvetleri helikopterinin yüksek gerilim hattına takılarak düşmesi neticesinde şehit olan 13 askere rahmet diledi.

Atalay konuyla ilgili yazılı açıklamasında “İnancımıza göre vatan nöbetini tutarken şehit olanlar peygamberlikten sonra rütbelerin en büyüğü olan ‘şehit’ rütbesini alırlar. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v); ‘Bir gün nöbet tutmak, bir ay oruç tutmaktan ve geceleri ibadetle geçirmekten hayırlıdır’ buyurmuştur. Bu nedenle tarih boyunca Müslüman Türk Milleti Asker ocağını Peygamber ocağı olarak görmüştür” ifadelerine yer verdi.

Atalay, açıklamasında tüm şehitlere ve dün helikopter kazasında şehit olanlara Allah'tan rahmet,  ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk Halkına başsağlığı ve sabır diledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 12:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110