banner6

'KKTC'nin hiçbir toprağı verilmeyecek'

banner37

Başbakan Özgürgün, müzakerelerde bazı yerlerin verilmesi gibi taleplere karşı "hayır" yanıtlarını bu bölgelere yapacakları yatırımlarla göstereceklerini söyledi.

'KKTC'nin hiçbir toprağı verilmeyecek'
banner90
banner99

Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC'nin hiçbir noktasının pazarlığa açık olmadığını, hiçbir toprağının verilmeyeceğini belirtti.

Özgürgün, yenilenerek, hizmete açılan Aslanköy - Paşaköy yolunda incelemelerde bulundu. Başbakan Özgürgün, Paşaköy köy meydanında vatandaşlarla da bir araya gelerek, vatandaşların sorunlarıyla taleplerini dinledi ve sorularını yanıtladı.

Özgürgün'e incelemeleri sırasında bazı bakan ve milletvekilleriyle, belediye başkanları, bürokratlar ve diğer yetkililer eşlik etti.

Burada yaptığı konuşmada, Mesarya bölgesine yatırımların süreceğini kaydeden Özgürgün, KKTC'nin hiçbir noktası, bölgesi ve köyünün pazarlığa açık olmadığını, hiçbir toprağının verilmeyeceğini belirtti. Özgürgün, müzakerelerde bazı yerlerin verilmesi gibi taleplere karşı "hayır" yanıtlarını bu bölgelere yapacakları yatırımlarla göstereceklerini kaydetti.

Özgürgün, bu yatırımları yaparken de kendilerine destek veren ve her zaman işbirliği içinde yanlarında olan Türkiye Cumhuriyeti ile Kıbrıs Türk halkının güvenliğini sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne şükran borçları olduğunu söyledi.

Hüseyin Özgürgün, hükümet olarak KKTC'nin her bölgesini yatırım ve genişleme noktası olarak gördüklerine belirterek, hem gençlik ve spora hem de altyapıya önem verdiklerini kaydetti.

Bu bölgelerin verileceği veya birileri tarafından talep edildiği gibi konulara önem vermediklerini, çünkü KKTC'nin hiçbir noktasının pazarlığa açık olmadığını savunan Özgürgün, her bölgeye yatırımların daha hızlı halka ulaşması için çalıştıklarını söyledi.

Bazı projelerin başladığını bazı projelerin ise başlayacağını ifade eden Özgürgün, ülkede Yeşilırmak'tan Dipkarpaz'a her noktaya aynı yatırımı götürmek için çalıştıklarını kaydetti.

Akıncıların da hiçbir pazarlığa açık olmadığını bu yüzden bu bölgeye gösterdikleri önemi altyapı yatırımlarıyla gösterdiklerini ifade eden Özgürgün, ülkede yol altyapı spor sosyal ve kültürel yatırımların süreceğini anlattı.

Kırsal kesim arsası talebini de gündemine alacağını söyleyen Özgürgün, bu tip yatırımları derhal gündeme alıp sonuçlandıracaklarını kaydetti.

Dürüst ve Çavuşoğlu

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst de, bugün iki köy için de önemli bir gün olduğunu belirterek, yolun hükümet, Türkiye Büyükelçiliği ve bakanlığa bağlı karayolları dairesi işbirliğinde yenilendiğini işaret etti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da söz alarak, bugün hayvancılara yönelik 7 milyon TL'lik bir hibe programı açıklayacaklarını söyledi.

Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü ise Aslanköy ile Paşaköy arasındaki ulaşımı sağlayan yaklaşık 6 kilometrelik yolun iki köy arasındaki ulaşımı rahatlatacağına inanç belirtti. Tülücü, köydeki gençlere kırsal kesim arsası verilmesi için de Başbakan'dan destek istedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104