banner6

KKTC'nin kuruluşu ABD'deki temsilciliklerde kutlandı

banner37

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 33. yıl dönümü, ABD'nin başkenti Washington'da resepsiyonla kutlandı.

KKTC'nin kuruluşu ABD'deki temsilciliklerde kutlandı
banner151 banner143

KKTC Washington Temsilcisi İsmet Korukoğlu ve eşi Suna Korukoğlu, kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Washington'daki Willard Oteli'nde resepsiyon verdi.

Resepsiyona, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un yanı sıra bazı ABD Kongresi üyeleri, diplomatik misyon mensupları, kurum ve kuruluş temsilcileri ile Washington'da yaşayan KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından oluşan çok sayıda davetli katıldı.

New York temsilciliğinde kutlama

KKTC’nin 33. kuruluş yıl dönümü New York’ta düzenlenen resepsiyonla kutlandı. KKTC New York Temsilciliği’nden verilen bilgiye göre, New York Temsilcisi Mehmet Dânâ ve eşi Simla Tulgar Dânâ himayelerinde Waldor Astoria Otel’de düzenlenen resepsiyona Türkiye Cumhuriyeti’nin BM Nezdindeki Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, çeşitli ülkelerden diplomatlar ile New York ve çevresinde yaşayan vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 09:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104