banner6

Klima, laboratuarı yakıyordu

banner37

Cevat Bey Sokak’ta bulunan Mertcan 8 Apartmanı’nda faaliyet gösteren Hayati Tıp Laboratuarı’nda sabah saat 10.00 sıralarında, klimanın elektrik aksamının kısa devre yapması sonucu çıktığı düşünülen yangın, laboratuar personeli ve itfaiyenin çabalarıyla kısa sürede söndürüldü. Laboratuardaki birçok tıbbi ve elektronik eşya yanarak zarar görürken, birçok işyeri ve konutu barındıran Mertcan 8 Apartmanı da büyük tehlike atlattı.

Klima, laboratuarı yakıyordu
banner8

Elmas TOKAY

Başkent Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde faaliyet gösteren Hayati Tıp Laboratuarı’nda dün sabah yangın çıktı.

Otobüs Terminali yakınlarındaki Cevat Bey Sokak’ta bulunan Mertcan 8 Apartmanı’nda faaliyet gösteren ve Hayati Nalbantoğlu’na ait olan Hayati Tıp Laboratuarı’ndaki yangının, klimanın elektrik aksamının kısa devre yapması sonucu çıktığı sanılıyor. İddialara göre, elektrik aksamı kısa devre yaptığında sigortası atmadı ve bu sırada çıkan kıvılcım klimanın gazını tutuşturarak yangının büyümesine neden oldu.

Sabah saat 10.00 sıralarında klimadan alevlerin yükseldiğini fark eden laboratuar personelinin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine giden itfaiye ekibi yangını daha fazla büyümeden kontrol altına alarak söndürmeyi başardı.

banner134

Dr. Hakan Kuntay’a ait ‘Kuntay Diş Kliniği’ başta olmak üzere birçok işyerini ve konutu barındıran Mertcan 8 Apartmanı’nda heyecanlı saatlerin yaşanmasına neden olan yangın sonucu, Hayati Tıp Laboratuarı’ndaki bio-kimya ve hormon cihazı ile bilgisayar gibi birçok elektronik cihaz ve eşya kullanılamaz hale geldi. Yangın nedeniyle, laboratuarın tavan ve duvarlarında da is oluştu.

Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 11:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104