banner6

Koca inek telef oldu

banner37

Karpazlı hayvan üreticilerinin başına bela olan başıboş köpekler, bu kez Yeşilköy’lü hayvan üreticisi Seycan Osma’nın ineğine saldırdı

Koca inek telef oldu
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesinde başıboş köpekler, hayvan üreticilerinin korkulu rüyası haline geldi.


Bölgedeki birçok mandıraya girerek sürülere zarar veren başıboş köpeklerin son hedefi Yeşilköy’lü hayvan üreticisi Seycan Osma’nın ineği oldu.


Yeşilköy’de başıboş 3 kurt köpeğinin saldırısına uğrayan koca inek telef edildi. Seycan Osma, dün sabah ineğini yemlemeye gittiğinde gördüğü manzara karşısında neye uğradığını şaşırdı.


Olayın ardından polis ve Veteriner Dairesi’nden ekipler, bölgeye gelerek inceleme yaptı.


KIBRIS’a konuşan Seycan Osma, yağmur çamur demeden geçimini sağlamak için çalıştığını, ancak başıboş köpekler yüzünden bir gecede bütün emeğinin heba olduğunu söyledi.


Osma, bölgedeki başıboş köpekler için belediyeden defalarca kafes kurmalarını istediklerini, ancak talepleriyle ilgilenen kimsenin olmadığını dile getirdi.


Osma, “Benim suçum ne? İneğime 3 tane kocaman kurt kopeği saldırdı. İneğim, köpeklerin saldırısına dayanamadı ve telef oldu. Bu köpekler ya çocuklarıma saldırsaydı? Çocuklarıma bir şey olsaydı bunun hesabını kim verecekti?” şeklinde serzenişte bulundu.


Öte yandan Yeşilköy Muhtarı Perol Mavili ise köyde yaklaşık 15 tane başıboş köpeğin olduğunu söyledi.


“Ava gelen avcılar, avlamayan köpeklerini bırakıp gidiyor” diyen Mavili, aç kalan köpeklerin doğal olarak hayvanlara saldırdığını ifade etti.


İlk kez bir ineğin başıboş köpekler tarafından telef edildiğini gördüğünü belirten Mavili, şöyle devam etti:


“Belediyede barınak yok. Başıboş köpekler aç… Yarın öbür gün dışarıda dolaşan çocuklara da saldıracak, yaşlılara da… Bu duruma acilen çözüm bulunmalı.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110