Kokain satıcısı aranıyor

banner37

Narkotik ekibi, 20 yaşındaki gence az miktarda kokain ve Hintkeneviri satan kişiyi tespit etmeye çalışıyor

Kokain satıcısı aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, Haspolat-Lefkoşa anayolu üzerinde bulunan ağaçlık alan içerisine gizlenmiş, üç ayrı poşetteki uyuşturucuyu almak için giden B.H.P’nin (E-20) tutukluluk süresi üç gün uzatılırken, narkotik, gence uyuşturucu satan kişiyi aradığına dikkat çekti.

Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri ve Kokain) Alma ve Tasarrufu suçlamasıyla tutuklanan zanlı B.H.P., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine üç gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mert Gültuna’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gültuna, 30.07.2021 tarihinde saat 10.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide Haspolat-Lefkoşa'da Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin bulunduğu bölgenin batı kısmında yol üzerinde ağaçların olduğu bölgeye bir aracın gelip orada durduğu ve araçtaki şahsın şüpheli hareketlerde bulunduğunun öğrenildiğini kaydetti.

Polis memuru Mert Gültuna, aynı gün alınan bilgi üzerine saat 10.30 raddelerinde Narkotik’te görevli bir polis ekibi tarafından bölgeye gidilerek yapılan aramada; ağaçların altında saklı vaziyette siyah ve mavi renk maske içerisinde, dıştan şeffaf naylona sarılı 3 ayrı beyaz renk naylon içerisinde yaklaşık 1 gram ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduktan sonra olduğu yerde muhafazasının sağlanıp pusu görevine başlandığını mahkemeye aktardı.

Gültuna, yine aynı gün saat 20.30 raddelerinde görevli polis tarafından konu bölgede pusu görevi icra edildiği esnada isminin sonradan zanlı B.H.P.’nin olduğu öğrenilen şahsın kullanımında bulunan EL 825 plakalı salon araç ile ağaçların olduğu yere gelerek, araçtan indikten sonra konu maddeleri aldığı esnada tespit edilip makul kuvvet kullanarak etkisiz hale getirilip suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.

Gültuna, zanlının üzerinde yapılan aramada; giymekte olduğu şortun sağ ön cebinde, içerisinde tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak tüm maddelerin emare olarak alındığını kaydetti.
Gültuna, mesele ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmada tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri 25.07.2021 tarihinde Haspolat-Lefkoşa'da ismini bilmediği yabancı uyruklu bir şahıstan 3 gram ağırlığındaki kokain türü uyuşturucu maddeyi 2 bin 400 TL ve 1 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi de 300 TL karşılığında aldığı ve aynı gün Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin bulunduğu bölgenin batı kısmında yol üzerinde ağaçların olduğu bölgeye attığı ve 30.07.2021 tarihine kadar oraya giderek konu maddelerden birçok kez içtiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini ve aranan bir kişi olduğuna vurgu yapan Gültuna, zanlının üç gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, istenen tutukluluk talebini onayladı.

banner134

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88