Kokain ve Hintkeneviri tasarrufundan yargılanacak

banner37

Narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda az miktarda iki tür uyuşturucu bulunan N.B., 5 bin TL nakdi teminatla serbest bırakıldı

Kokain ve Hintkeneviri tasarrufundan yargılanacak
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda az miktarda kokain ve Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı N.B., yargılanmak  üzere teminatla serbest bırakıldı.  

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve kokain) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 26.05.2021 tarihinde saat 22.15’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından alınan ihbar üzerine Vedat Kaner Sokak, Ortaköy-Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda, Lefkoşa’da sakin zanlı N.B.’nin kullanımında bulunan salon aracı ile polislerden kaçmaya çalıştığı esnada Şht. Altay Kamil Sokak’ta yol içerisinde polis aracına hafif şekilde çarptıktan sonra tutuklandığına vurgu yaptı.

banner134
Polis memuru Sakallı, zanlının üzerinde ve konu araçta yapılan kontrolde tasarrufunda yaklaşık 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına ve içerisinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rulo şekline getirilmiş bir Amerikan Doları ile yaklaşık 10 miligram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Sakallı, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışı yasaklayarak, 5 bin TL, nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75