banner6

Kokaini kimden aldığı araştırılıyor

banner37

Kokaini kimden aldığı araştırılıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

  Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin gerçekleştirdiği Derin Zula isimli operasyon kapsamında ikametgahının avlusunda 35 gram kokain ve yaklaşık 5 gram ağırlığında hintkeneviri ele geçirilen  zanlı H.G.S’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı. 
   “Kanunsuz uyuşturucu madde kokain ve hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu”  suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.G.S, bugün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz,  Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin düzenlediği Derin Zula isimli operasyon kapsamında zanlı H.G.S’nin tasarrufunda  uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığına dair bilgi alındığını söyledi.
   Ramiz, zanlının ikametgahına yapılan baskında banyo odasının camından yarım gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna dair uyuşturucu maddeyi attığını belirtti.
   Ramiz, zanlının ikametgahının kapısını açmadığını söyleyerek, kapının makul güç kullanılarak açıldığını söyledi.
    İkametgahda tütünle karışık 100 miligram ağırlığında hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile öğütücünün bulunup emare olarak alındığını belirten Ramiz, ikametgahın bahçesindeki kümese narkotik köpeği Lili’nin tepki vermesiyle gömülü halde 35 gram kokain, 4 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile öğütücünün bulunarak emare alındığına dikkat çekti.
   Ramiz, zanlının konu maddeleri nereden temin ettiğinin araştırıldığını belirtti. 
   Ramiz, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ancak soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlının aleyhinde dört gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2023, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104