banner6

Kokudan sokağa çıkamıyoruz

banner37

Gönyeli Soylu Sokak’ta ikamet eden vatandaşlar, bir haftadan beridir yoldaki rögardan taşan lağım suyundan şikayetçi.

Kokudan sokağa çıkamıyoruz
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI - Tünay MERTEKCİ

Gönyeli Soylu Sokak’ta ikamet eden vatandaşlar, bir haftadan beridir yoldaki rögardan taşan lağım suyu ve yayılan pis kokudan rahatsız.

Sokak sakinleri, aylardır kuyulardan sokağa taşan lağım sularıyla mücadele ettiklerini, şimdi de sokaktaki ara yolda bulunan iki rögardan günlerdir taşan atık suların kendilerine yaşamı zehir ettiğini söyledi.

Bir haftadır kokudan sokağa bile çıkamadıklarını belirten bölge sakinleri, sorunun giderilmesi için belediyeye bildirdiklerini, belediyenin gelip suyu jeneratör yardımıyla başka bir yere tahliye ettiğini, ancak sorunun halen devam ettiğini kaydetti.

Sokaktaki rögarlardan birinin tıkandığını anlatan sokak sakinleri, belediyenin rögardaki tıkanıklığı açmak için kuyudaki suyu jeneratör yardımıyla borularla tahliye ettiğini ifade etti.

“Hem ses kirliliğinden hem de pis kokudan bıktık”

Kuyulardaki lağım suyunun tahliyesi için rögara bağlanan jeneratörün gürültüsünden gece-gündüz evde duramadıklarını ifade eden vatandaşlar, sorunun bir an önce giderilmesini istedi.

Bölgede kısa sürede birçok ev yapma iznin verildiğini ve bu evlerin bitme aşamasında olduğunu belirten vatandaşlar, “bu altyapı, şu an bu evlerin kanalizasyon ihtiyacını karşılayamıyor. Önce altyapı sorunu giderilsin, daha sonra ev izinleri verilsin.

Günlerdir evlerimizde hem kokudan, hem ses kirliliğinden oturamıyoruz. İnşallah bu sorun kısa sürede giderilir, biz de kurtuluruz” dedi.

“Hasta olmadan sorun giderilsin”

Vatandaşlar, durumu defalarca belediyeye bildirdiklerini, belediyeden yetkililerin gelip ilgilendiklerini ancak, sorunun halen bitmediğini söyledi.

Sorunun devam etmesi halinde lağım sularından dolayı hastalık kapacaklarını anlatan vatandaşlar, “hasta olmadan bu sorun giderilsin istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104