Kollarından tutup yatağa bastırdı, yüzüne tükürdü

banner37

M.Ü., isimli zanlı, eski kız arkadaşı olan B.H.N.’yi darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Kollarından tutup yatağa bastırdı, yüzüne tükürdü
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

M.Ü., isimli kişi, eski kız arkadaşı olan B.H.N.’yi görüp, konuşmak istediği gerekçesi ile dairesine izinsiz girdiği ve aralarında çıkan tartışma sırasında da, kollarından tutup yatağa doğru bastırarak yüzüne tükürdüğü suçlamasıyla tutuklandı.

“Mülke tecavüz”, “Darp”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık çıkarma”, “Uygunsuz tavr-ı hareket” ve “Sokağa Çıkma Yasağına aykırı hareket” suçlamasıyla tutuklanan M.Ü., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti. 

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, 04.07.2021 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Dikmen’de sakin zanlı M.Ü’nün Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen Sokağa Çıkma Emirnamesi’ne aykırı olarak eski kız arkadaşı B.H.N.’yle görüşüp konuşmak istediği gerekçesiyle dairesine kilitsiz vaziyette duran mutfak kapısını adı edilenin izni olmadan açıp, girmek sureti ile mülküne tecavüz ederek, aralarında çıkan tartışmada, adı edileni kollarından tutup yatağa bastırmak ve yüzüne tükürmek sureti ile darp ettiğini anlattı. 

Polis memuru Murat Plevne, zanlının konu ikametgahın önünde nefesinde 136 promil alkol tesiri altında bulunduğu esnada yüksek sesle bağırıp, çağırıp, rahatsızlık çıkarıp, ellerini ve kollarını gelişi güzel sallayıp uygunsuz tavır ve harekette bulunduğu esnada suçüstü tutuklandığını aktardı.

Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Plevne, zanlının davası görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75