Komşu kızlarını taciz etmekle suçlanıyor

banner37

Gazimağusa’da yaşları 14 ve 19 olan iki kız kardeş, önceki gün polise giderek 55 yaşındaki komşuları A.Y.’nin 2009 ile 2019 yılları arasında kendilerine cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyerek şikayetçi oldu

Komşu kızlarını taciz etmekle suçlanıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

“SUÇLAMALARI REDDETTİ, İFADE VERMEDİ”… A.Y.’yi dün mahkemeye çıkaran polis, iki kız kardeşin şikayeti üzerine tutuklanan zanlının aleyhindeki suçlamaları reddettiğini ve ifade vermediğini belirtti. Mahkeme, yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasakladığı A.Y.’nin 20 bin TL nakdi teminat yatırması, 2 kefilin zanlı lehine 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmasına emir verdi.

Gazimağusa’da yaşları 14 ile 19 olan iki kız kardeş, önceki gün polise giderek, şu anda 55 yaşında olan komşuları A.Y.’nin 2009-2019 yılları arasında defalarca kendilerine cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine tutuklanan ve aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyerek ifade vermeyen zanlı A.Y., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu İzlem Kasap’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis İzlem Kasap, 4 Ağustos 2021’de, yaşları 14 ile 19 olan iki kız kardeşin, Gazimağusa Adli Şube Amirliği’ne giderek, komşuları olan zanlıdan şikayetçi olduklarını söyledi.

İzlem Kasap, iki kız kardeşin, 2009 ile 2019 yılları arasında, kalmakta oldukları Gazimağusa’daki evlerinde ve komşuları olan zanlının ikametgahı içerisinde, zanlının, bulduğu her fırsatta adı edilenleri istismar ettiğini anlattı.

Kasap, zanlının, iki kız kardeşin, vücutlarının müstehcen yerlerine elleriyle dokunmak suretiyle, kız çocuklarını istismar ettiğini anlattı.

Kasap, zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını belirttikten sonra, yazılı dava tebliğini reddeden zanlının ifade vermediğini de sözlerine ekledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının ilk nazarda, toplumda yaygınlaşma eğilimi gösteren suçlarla bir bağı olduğuna bulgu yaptı.

banner134

Yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 20 bin TL nakdi teminata bağladı ve KKTC vatandaşı 2 kefilin lehine 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında davası görüşülünceye kadar serbest kalmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88