banner6

Komşularını rahatsız etti, uyuşturucuyla yakalandı

banner37

Komşularını rahatsız etti,  uyuşturucuyla yakalandı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Hedef” isimli operasyonda 177 gram uyuşturucu ile yakalanan 33 yaşındaki Afrika kökenli U.B.E. dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve aleyhinde üç gün tutukluluk emri alındı.

   U.B.E.’nin ikamet ettiği apartman dairesinde rahatsızlık yaptığı ve polis ekibinin ikametgahına gidilmesiyle uyuşturucuların tespit edildiği bildirildi. U.B.E.’nin yatak odasında 170 gram, penceresinin altında 1 gram, yakalandığında üzerinde 1 gram, kaçtıktan sonra saklandığı Hamitköy’deki evde de 5 gram olmak üzere toplamda 177 gram Hintkeneviri bulunduğu belirtildi.

   U.B.E.’nin tasarrufunda ayrıca uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 5 bin 95TL, 220 ABD Doları ve 10 Euro bulunarak emare olarak alındı.   

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan U.B.E., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Polis gürültü şikayetine gitti

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, zanlı U.B.E.’nin 20 Mart’ta saat 15.15’te Lefkoşa’da Adli Şube’ye gelen şikayette zanlının ikamet ettiği apartman dairesinde rahatsızlık yapıldığına yönelik şikayet alındığını belirtti.

   Polis memuru Cemal Ramiz, Adli Şube ekibinin zanlının ikamet ettiği apartman dairesine gittiğini ancak zanlının kaldığı odanın yatak odasının penceresinden ikametgahın alt katına atlayıp, kaçtığını anlattı.      

   Ramiz, zanlının kaldığı odada komodin çekmecesinde foil kağıtlarının tespit edilmesi üzerine Narkotik ekibinin bilgilendirildiğini kaydetti.

Odasından paket paket uyuşturucu çıktı

   Cemal Ramiz, narkotik ekibinin zanlının yatak odasında yaptığı aramada, 14 paket halinde yaklaşık 9 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 10 adet foil kağıdı parçası, zanlıya ait bavul içinde koli bandona sarılı 160 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile zanlıya ait kimlik ile öğrenci belgelerinin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Ramiz, apartmanın altında foil kağıdına sarılı bir gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Ramiz, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefkoşa Polis Müdürlüğü tarafından yürütülen Hedef operasyonu kapsamında zanlı U.B.E’nin Lefkoşa'da gerçekleştirilen operasyonda tutuklandığını kaydetti.

Yakalandığında da üzerinde uyuşturucu bulundu

   Cemal Ramiz, zanlının üzerinde yapılan aramada foil kağıdına sarılı bir gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

   Ramiz, zanlının üzerinde ayrıca uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 5 bin 95TL, 220 ABD Doları ve 10 Euro’nun emare alındığına vurgu yaptı.

   Ramiz, aynı gün zanlının polisten kaçtıktan sonra kaldığı Hamitköy’deki ikametgahta yapılan aramada; tasarrufunda 8 ayrı foile sarılı 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunup, emare alındığını kaydetti.  

   Zanlının konu maddeleri aranan bir şahıstan 19 Mart’ta aldığının belirlendiğini ve konu şahsın arandığını anlatan Ramiz, alınması gereken ifadeler, kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna vurgu yaptı.

   Ramiz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110