Komşusuna ulaşamayınca, hıncını arabasından aldı

banner37

‘Dedikodusunu yaptığı’ gerekçesiyle, elindeki bıçakla alkollü bir şekilde komşusu A.Ç.’nin kapısına dayanan İ.V., önce evin giriş kapısına bıçakla zarar verdi, kapı açılmayınca da park yerindeki arabaya taşla hasar verirken suçüstü yakalandı

Komşusuna ulaşamayınca, hıncını arabasından aldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin İ.V., 178 promil alkol etkisi altındayken, ‘dedikodusunu yaptığı’ gerekçesiyle elindeki bıçakla komşusu A.Ç’nin kapısına dayandığı, kapı açılmayınca da önce bıçakla kapıya zarar verdiği, ardından da park yerindeki aracına taşla hasar verdiği suçlamasıyla tutuklandı. Arabaya hasar verirken suçüstü yakalanan ve olayda kullandığı bıçak da bulunan İ.V., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.
Mahkemede meseleyle ilgili yeminli şahadet veren Turgal, 19 Temmuz’da saat 21.20’de Lefkoşa’da, zanlı İ. V.’nin nefesinde 178 promil alkol bulunduğu esnada, A.Ç.’nin ikametgâhının giriş kapısını kendisine açmadığı gerekçesi ile elleri ve elinde bulundurduğu ağız uzunluğu 13 santimetre toplam uzunluğu 26 santimetre olan siyah kabzalı bıçak ile defalarca vurarak kasti hasara uğrattığına vurgu yaptı.

Polis memuru Emrah Turgal, zanlının, konu apartmana ait araç park yerinde bulunan A.Ç.’ye ait Mazda Axela marka aracın yan camları, arka camı, sol dikiz aynası, şoför kapısı kolunu, sağ arka bagaj kapısını taş ile vurup hasara uğrattığını belirtti.

banner134
Turgal, zanlının suçüstü hali gereği tespit edilerek tutuklandığını ve olay yerinde bulunan ağız uzunluğu 13 santimetre toplam uzunluğu 26 santimetre olan siyah kabzalı bıçak, konu aracın camlarını kırmakta kullanılan 2 adet taşın emare olarak alındığını kaydetti.

Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu söyleyen Turgal, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının ilk etapta üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kaza Mahkeme Başkanı Banu Soyer, huzurundaki olguları değerlendirerek talep edilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75