Komşusunu ‘hırsız’ sandığı için vurmuş

banner37

Yedidalga’da önceki gece komşusunun av tüfeği ile açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Naci Tekin’in gözünden giren bir saçmanın beynine saplandığı ve hayati tehlikesi olduğu belirtilirken, tutuklanan zanlı E.A., da dün mahkemeye çıkarıldı

Komşusunu ‘hırsız’ sandığı için vurmuş
banner8

Güren TİLKİ

“CİDDİ VE RİSKLİ BİR AMELİYATA ALINACAK”… Olay yerinde av tüfeği ile birlikte yakalanan E.A.’yı mahkemeye çıkaran polis, zanlı ile Naci Tekin’in sınır anlaşmazlığı nedeniyle sürekli sorun yaşayan iki komşu olduklarını belirttikten sonra, zanlının gönüllü ifadesinde gece karanlığında bahçesinde dolaşan Naci Tekin’i hırsız sanığı için ateş ettiğini söylediğini kaydetti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Naci Tekin’in sağ gözünden giren bir saçmanın retinayı yırtarak beynine saplandığını ve hayati tehlikesinin bulunduğunu vurgulayan polis, Tekin’in dün ciddi ve riskli bir ameliyata alınacağı bilgisini paylaştı.

Yedidalga’da önceki gece av tüfeğiyle ateş açıp; komşusu Naci Tekin’in (E-63) sol gözü ile vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralanmasına neden olan E.A. dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

“Adam öldürmeye teşebbüs”, “Vahim zarar”, “Kanunsuz ateşli silah kullanma”, “Meskun mahalde ateş açma” suçlamalarıyla tutuklanan E.A, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu’nun huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Damla Güçlü, tanık olarak Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Erkan Yılmaz’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yılmaz, 04.07.2021 tarihinde saat 22.30 raddelerinde Yedidalga’da, Şht. Salih Hüseyin Sokak, No:25 adresinde sakin zanlı E.A.’nın, sınır anlaşmazlığından kaynaklı sürekli sorun yaşadığı ve avlusunda karanlık içersinde dolaşırken kimliğini tespit edemeyip hırsız sandığı gerekçesiyle aynı sokak üzerinde ikamet eden komşusu Naci Tekin’e doğru, adına kayıtlı LC-SMİTH FWS marka 18536 numaralı av tüfeği ile iki el ateş etmek suretiyle Naci Tekin’in başından ve sağ gözünden, yaralayarak adam öldürmeye teşebbüs ettiğini kaydetti.

Polis memuru Erkan Yılmaz, Naci Tekin’in ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak yapılan ilk yardım tedavisine müteakip, Dr. Suat Günsel Hastanesi’ne sevk edilerek yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını belirtti.

“Gözünden giren saçma beyine saplandı”

Polis memuru Erkan Yılmaz, açılan ateş sonucu Naci Tekin’in sağ gözüne isabet eden bir adet saçma tanesinin retinasını yırtarak geçip, beynine saplandığını ve Tekin’in hayati tehlikesinin devam ettiğini kaydetti.

banner134
Yılmaz, Naci Tekin’in dün ciddi ve riskli bir ameliyata alınacağına dikkat çekti. Yılmaz, zanlının 05.07.2021 tarihinde saat 01.00 raddelerinde polis ekipleri tarafından olay mahallinde tespit edilerek derdest emri gereği tutuklanıp, Lefke Polis Karakolu hücrelerine yerleştirildiğini anlattı.

Yılmaz, olayda kullanılan LC-SMİTH FWS marka 18536 numaralı av tüfeği ile iki adet boş fişek kartuşunun emare olarak alındığına vurgu yaptı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını, zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul etiğini ancak gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılaması gerektiğini kaydetti.

Yılmaz, olay yerine yakın bölgede incelenecek olan kamera görüntüleri olduğunu belirterek, bu aşamada zanlının serbest kalması halinde alınacak olan ifadelere etki edebileceğinden, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının poliste üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75