Konuşmuyor, ifade vermiyor

banner37

Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna giren Bülent Kalkan, 5 bin 500 TL değerinde fotoğraf makinesi ve 70 TL madeni parayı sirkat ettiği an olay mahalline ulaşan polis tarafından suçüstü yakalandı

Konuşmuyor, ifade vermiyor

Emine UYSAL

Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna giren Bülent Kalkan, 5 bin 500 TL değerinde fotoğraf makinesi ve 70 TL madeni parayı sirkat ettiği an olay mahalline ulaşan polis tarafından suçüstü yakalandı.

Benzin istasyonu içinde saklanırken belirlenen zanlı Bülent Kalkan tutuklanırken, poliste suskunluğunu koruduğu ve ifade vermediği kaydedildi.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Bülent Kalkan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ahmet Erdivan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdivan, zanlı Bülent Kalkan’ın 31 Temmuz tarihinde saat 23.00 sıralarında Alayköy’de faaliyet gösteren bir benzin istasyonunun giriş kapısına hasar vermeksizin cürüm işlemek kastıyla açıp içeriye girdiğini, 5 bin 500 TL değerinde 1 adet Nikon marka D 7100 model fotoğraf makinesi, 54 adet 1 TL’lik, 20 adet 50 kuruşluk, 24 adet 25 kuruşluk, 8 adet 10 kuruşluk ve 2 adet 5 kuruşluk toplam 70 TL’lik madeni parayı sirkat ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Polis memuru Ahmet Erdivan, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında zanlının bina içerisinde gizlenmiş vaziyette, emarelerle birlikte bulunduğuna vurgu yaptı.

Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini belirten Erdivan, zanlının henüz ifade vermediğini de kaydederek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER