“Konut arsasına mandıra yapılmaz”

banner37

Yedikonuk’ta sosyal konut amaçlı arsaya ağıl yapılması, rahatsızlık yarattı. Fatma Özçilem, kaymakamlığa şikayet dilekçesi vererek, yetkililerden sorunu çözmesini istedi

“Konut arsasına mandıra yapılmaz”
banner90
banner99

Ayşe BULUT
 

   Yedikonuk’ta sosyal konut yapılması için verilen arsaya ağıl yapılması şikayete neden oldu.

banner134
   Çiçek Sokak’taki arsa içerisine yapılan ağıl, 30 metre mesafedeki komşusunu rahatsız etti ve konu kaymakamlığa bir dilekçe ile şikayet edildi.

   Komşu Fatma Özçilem, kendilerine verilen sosyal konut arsasına ev yaptıklarını, ancak yolun hemen karşısındaki arsaya ağıl yapılmasının yaşam kalitelerini olumsuz etkileyeceğini söyledi.

   Özçilem, “Ben evimin dibinde mandıra istemiyorum. Evime yerleştiğim zaman kokudan, sinekten, hayvan seslerinden oturamayacağım, rahatsız olacağım. Bu nedenle yetkililerin bu durma el koymasını istiyorum. Konut arsasına konut yapılır, mandıra yapılmaz” dedi.
   Fatma Özçilem, ağılların köyden 500 metre dışında olması gerektiğini ifade ederek, “Bizim köyde de mandıralar bölgesi var, köyün bir kilometre uzağında. Hayvanı olan oradan yer almalı. Konut arsası konut yapılsın diye veriliyor. Gençler konut arsası istiyor ancak alamıyor. Bu nedenle yetkilileri göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 9 ay Önce

Peki satilirmi soruyorum

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75