Kopan koptuğu yerde kalıyor

banner37

Meydana gelen feci kazalarıyla bilinen ve ‘ölüm yolu’ olarak anılan Girne - Değirmenlik anayolu, yeni kazalara davetiye çıkarıyor

Kopan koptuğu yerde kalıyor
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Ülkemizin en korkunç yollarından biri olarak bilinen ve‘ölüm yolu’ olarak anılan Girne – Değirmenlik anayolunda yıllardır irili ufaklı sayısız trafik kazası yaşanmasına rağmen halen gerekli önlemler zamanında alınamıyor.

Trafik kazaları sırasında sökülen veya koparak parçalanan çelik bariyerler tamir edilmezken, ağır araç geçişleri veya zemindeki kayma nedeniyle oluşan çökme ve deformeler de olduğu gibi kalıyor.

Neredeyse hemen her gün bir trafik kazasının yaşandığı yolda, sürücülere yön gösteren tabelalar ise kuru ot ve ağaç dallarının arasında kaybolmuş durumda.

Çalışmalar eksik kaldı

Şubat ayında söz konusu yolda meydana gelen ve yürekleri ağza getiren bir kaza sonrası olay yerinde KIBRIS’a açıklama yapan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Girne – Değirmenlik anayolunda kazaları önlemek için ne gerekirse yapılacağını, bu noktadan sonra benzeri kazaların yaşanmaması için gereken çalışmaların yapılacağını söylemişti.

Ancak üzerinden 5 ay geçmesine rağmen yolun bazı bölümlerinde yapılan yama ve tırnaklamanın dışında bir çalışma yapılmadı.

Kazalara davetiye çıkarıyor

Geçtiğimiz yıl ekim ayında Çetin Alkan’ın yönetimindeki aracın çarparak zarar verdiği çelik bariyerler aradan 9 ay geçmiş olmasına rağmen halen tamir edilmedi. Bu noktanın hemen ilerisinde ise yoldaki çökme nedeniyle çelik bariyerlerin yere sabitlendiği ayaklar yerinden çıkmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108