banner6

Köpek katilleri yakalanıp cezalandırılmalı

banner37

Karpaz’da 4 köpeğin cansız bedeni, ağaçlarda asılı halde bulundu. Polis, günahsız ve savunmasız bu canlara kıyanları yakalamak için araştırma başlatırken, Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Curcioğlu, “Gözler kör, kulaklar sağır olmasın” diyerek, bilgisi olan vatandaşları ihbarda bulunmaya çağırdı:

Köpek katilleri yakalanıp cezalandırılmalı
banner151 banner143

Eniz ORAKCIOĞLU

Dipkarpaz’da geçtiğimiz günlerde terk edilmiş bir evin bahçesinde 4 köpeğin cansız bedeni ağaçlarda asılı halde bulundu. Bir vatandaş tarafından bulunan köpeklerin, farklı aralıklarla asıldığı şüphesi üzerinde duruluyor. Polis, köpek katliamıyla ilgili araştırma başlattı.

Olayla ilgili KIBRIS’a konuşan Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, bunu yapan kişi veya kişilerin cani olduğunu ifade ederek, köpekleri katledenlerin katil olduğunu vurguladı, “Bu caniler daha fazla elini kolunu sallayarak sokakta dolaşmamalı. Bunu yapan işine gücüne devam edemesin. Hak ettiği yerde, demir parmaklıklar ardında olsun” dedi.

“Yapılan katliam, yapan katildir”

Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, Karpaz’daki olayı bir vatandaşın gördüğünü, kendilerinin de vatandaşın şahitliği ile öğrendiklerini söyledi. Curcioğlu, vatandaşın, köpekleri asılı halde bulur bulmaz polise bilgi verdiğini belirtti.

Bu eylemi gerçekleştiren kişi veya kişilerin cani olduğunu ifade eden Curcioğlu, “Bu caniler daha fazla elini kolunu sallayarak sokakta dolaşmamalı. Bunu yapan işine gücüne devam edemesin. Hak ettiği yerde, demir parmaklıklar ardında olsun” şeklinde konuştu.

Curcioğlu, bugün bunu savunmasız bir cana yapan kişinin, yarın bir çocuğa, bir kadına, bir adama da yapma ihtimalinin olduğunu vurgulayarak, köpeklere bu işkenceyi yapan ve onların ölümüne sebep olan kişinin katil olduğunu kaydetti. Curcioğlu, yapılanın basit bir suç değil, katliam olduğunu, yapanın ise katil olduğunu söyledi.

“Uyanmanın zamanı geldi de geçti”

“Şu an henüz suçluya dair bir bulgu yok” diyen Curcioğlu, “Lütfen, artık yalvarıyoruz, bilen, en azından şüphe duyulan biri varsa polise veya bizlere ulaşılsın, artık sessiz kalınmasın” dedi.

Yaşanan katliamları, canilikleri, bir yenisi olana kadar çok çabuk unuttuğumuzu ifade eden Curcioğlu, uyanmanın zamanının çoktan gelip geçtiğine, bu çocukları da, kendi canımızı da koruyamayacak hale geleceğimize dikkat çekti.

“Gözler kör, kulaklar sağır olmamalı”

“Yapılan bir vahşettir, bu insanlık değildir.  Bu kişi ya da kişiler insansa, ben insan olmayı reddediyorum” diyen Curcioğlu, fotoğrafların gerçekten korkunç olduğunu vurguladı.

Bu olayın yaşanmış bir olay olduğunu anlatan Curcioğlu, yaşanan bu katliamın ilk olmadığının altını çizdi.

Curcioğlu, olay yerinde, önceden ölmüş, kurumuş bir köpek cesedi daha olduğuna işaret ederek, katilin bulunması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarına dikkat çekti.

Psikolojilerinin bu yaşananları artık kaldıramadığını belirten Curcioğlu, bu vahşetin psikolojilerine de, bedenlerine de saldırı olduğunu, yaşatmak için bu kadar çaba verdikleri günahsız çocukların ölülerini toplamaktan ve yapanın cezasız kalmasından bıktıklarını vurguladı.

Curcioğlu, polisin bu durumu hassasiyetle araştırması ve bu caniyi yakalamasının şart olduğunu söyleyerek, sonrasında da bu kişi veya kişilerin en ağır şekilde yargılanıp cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Curcioğlu, “Gözler kör, kulaklar sağır olmamalı” diyerek çağrı yaptı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104