banner6

Köpekler bir yıllık emeğimi yedi bitirdi

banner37

Boltaşlı köyünde Hasan Özhan’a ait koyunlara saldıran iki köpek, bir koyunu telef etti altı koyun ve bir kuzuyu ise ciddi şekilde yaraladı. Özhan yaşadığı olaya isyan etti.

Köpekler bir yıllık emeğimi yedi bitirdi
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Boltaşlı köyünde Hasan Özhan’a ait koyunlara saldıran iki köpek, hamile bir koyunu telef etti. Altı koyun ve bir kuzu da ciddi şekilde yaralandı. Ayrıca, sürüdeki bir koyun da kayboldu. Özhan, köpeklerin bir yıllık emeğini birkaç saat içinde yiyip bitirdiğinden şikayet etti.

Hasan Özhan, Boltaşlı köyünün alt tarafındaki ovada tarla içinde etrafı elektrikli telle çevrili bir alanda tutulan koyunların, dün saat 16.00 sıralarında boynunda kırmızı tasma olan siyah renkli kırma pitbull cinsi bir köpek ile açık kahve renkli bir süs köpeğinin saldırısına uğradığını söyledi.

Ziyamet Veteriner Dairesi’nden bir veteriner, saldırının olduğu yere gelerek yaralı koyunları tedaviye başlarken, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli polisler de soruşturma başlattı.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Hasan Özhan, saat 16.00 sıralarında koyunlarına bakmaya gittiğinde sürüye saldıran köpekleri gördüğünü belirtti. Köpeklerin, üç koyunu bacak kısmından yaraladığı, iki koyunun memesinin tamamen yendiğini, diğerlerinin de kuyruklarının dikiş atılamayacak şekilde parçalandığını ifade eden Özhan,  “Ben bu hayvanlardan artık verim alamam bunları kasaba satmam gerek. İki köpek bir yıllık emeğimi, kârımı bir saatin içinde aldı götürdü. Yeter artık yetkililer bir çare bulsun” dedi.

Herkes köpeğine sahip çıksın

Herkesin köpeğine sahip çıkması gerektiğine dikkat çeken Özhan, şöyle devam etti:

“Sürüyü kontrole gittiğimde beni gören köpekler kaçtı. Siyah pitbull kırması köpeğin kırmızı tasması vardı. Diğeri de açık kahverengi süs köpeğiydi. Bu köpekler sahipli köpeklerdir.

Dört aydır koyunlarım ovadaydı. Ben bugün-yarın hayvanları köye götürecektim bir günlük gecikme nelere mal oldu.

Koyunların içinde iki tane brusellalı koyun çıktı bu nedenle ne hayvanları çoğaltabiliyorum ne de satabiliyorum. Bir de bunun üzerine bu başıma geldi. Bir yıllık emeğim bir saatin içinde yok olup gitti.

Bu köpek sorununa bir sorun bulunmalı. Kimi köpeğine cip taktırır ama birçoğu da taktırmaz. Yıllardır bu köpek sorunu çözülemiyor. Vekillerimiz meclise çıkar ama hiç bir şey yapmaz. Destebanların yaptığını hükümetler yapmıyor.

Bu köpek sorununa bir an önce bir çözüm bulsunlar. Bugün benim hayvanıma saldırdılar. Geçen gün başka bir arkadaşın hayvanlarına saldırmışlardı. Kimse de köpekleri sahiplenmiyor başıboş diyorlar. Başıboş köpek de var ama sahipli köpekler de var herkes köpeğini bağlasın.”

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 12:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104