Koranavirüs tedbirleri bazı işyerlerinde uygulanmıyor

banner37

Koranavirüs tedbirleri bazı işyerlerinde uygulanmıyor
banner90
banner8

Tüm dünyayı saran koranavirüs salgını nedeniyle yurdumuzda da olağanüstü günler yaşanıyor. Salgını önlemek, halk sağlığını korumak adına başta hükümet olmak üzere tüm devlet kuruluşları gerekli tedbirleri alıyor.

Bakanlar Kurulu’nun hergün toplanarak alınması gereken tedbirler çerçevesinde kararlar alması, kamu kuruluşlarında ve eğitimde idari tatil ilan edilmesi, özel sektörde ise belli branşlar dışında kepenk kapatılması hep koronavirüse karşı alınınan önlemler kapsamında gerçekleşiyor.

banner134
Bunun yanısıra karantina merkezleri oluşturuluyor, sınır kapıları KKTC vatandaşı dışındakilere kapatılıyor, kısacası halkımızın bugüne kadar görmediği düzeyde önlemler peşpeşe alınıyor.

Bazı market ve işyerleri ise içeride yeteri kadar müşteri varsa, kalabalık olmaması için  gelen müşterileri sırayla içeriye alıyor. İçerdeki müşterilerin bir kısmı dışarı çıkmadan yeni gelen müşterinin içeriye girmesine izin verilmiyor. Böylece alınan tedbirler yerini buluyor.

Ancak bazı sorumsuz kişi veya işletmeler bu tüm önlemlere ve çağrılara rağmen bu önlemleri uygulamakta isteksiz davranarak halk sağlığını tehlikeye atıyor. Açık kalmalarına izin verilen bazı market ve işyerleri çok sayıda müşteri kabul ederek kalabalık oluşmasına, dolayısıyla olası bir virüs etkileşimine zemin hazırlıyorlar. Bu ise alınan onca tedbirin ve çabanın boşa çıkmasını sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75