Koro halinde polis teşkilatının aşağılanmasının zararlarını bu halk çekecek

banner37

banner87
Koro halinde polis teşkilatının aşağılanmasının zararlarını bu halk çekecek
banner90
banner99

KKTC Emekli Polisler Derneği Başkanı Nurettin Çırakoğlu, Polis Genel Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Çırakoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada, son bir yılda, ülkemizde meydana gelen ve halka mal olmuş altı cinayetin tümünün ve buna benzer önemli olayların meydana çıkarılmasını göz ardı eden belli çevrelerin bir anda ve koro halinde polis teşkilatını tümden aşağılaması ve düşük düşürmeye çalışmasının zararlarını elbette halkın çekeceği belirtildi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“1984 Yılında yürürlüğe giren 51/84 Sayılı Polis Örgütü Kuruluş, Görev ve Yetkileri Yasası  ( 35 Yıl önce geçirilmiş Yasa) gereği Polis Teşkilatının 35 Yıl önceki Kadrosu 3000 Polis ve 298 Sivil Hizmet Görevlisi  olmak üzere Toplam 3298 olarak belirlenmişti. Şu anki Polis sayısı düşürülmüştür.

35 Yıl önce geçirilen Polis Yasasına göre Polisin  Kadro sayısı 3298  iken aradan geçen bu zaman içerisinde, Nüfus artışı, Araç Sayısı artışı ve buna  paralel olarak  artan Suçların çeşitliliği ve artışları yanında Sınır Kapılarının artışları ve  buna benzer açılan Yeni Şübelere ayrılan Polis Sayısının şu anda kaç olması gerektiğini Saygı değer halkımıza ve Gelmiş Geçmiş Sayın Mecliste görev yapan Tüm Milletvekillerimize bırakıyorum.

Ülkemizdeki Kamu Kuruluşlarımız ile Belediyelerdeki Personelin sayısı göz önünde iken  Halkın Can ve Mal güvenliğinden sorumlu Polis Teşkilatının  1984 Yılı Kadrosunun dahi % 35 Eksik olarak ve Araç Gereç Eksikliğinin bilerek veya bilmeyerek bu hale düşürülmesini ve  Ülke İç Güvenliğinin sorgulanmasının  yapılmasını acımasın ve kasıtlı olarak yapıldığı anlaşılmaktadır.

Son Bir Yılda, Ülkemizde meydana gelen ve halka mal olmuş Altı Cinayetin tümünün ve buna benzer önemli olayların meydana çıkarılmasını göz ardı eden belli çevrelerin bir anda ve koro halinde Polis Teşkilatını tümden aşağılaması ve düşük düşürmeye çalışmasının zararlarını elbette bu halk çekecektir.

Bir an önce mevcut İktidarın şifreli konuşmaları bir yana bırakıp aklı selim herkesin bildiği gerçekler olan, Polisin  Terfi, Sosyal Haklar, Gülünç bir Mesai ücreti ile çalıştırılmaları, Araç gereç ihtiyaçlarının giderilmesi, Yıllardır Mecliste bekletilen  Bilişim Suçları Yasası, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası, Koruma Hizmetleri  ve buna benzer Yasaların acilen Meclisten geçirilip yürürlüğe konması  beklenmektedir.

Yıllardır Polisin İhtiyaçlarına Göz yumup  Kulak tıkayan gelmiş geçmiş hükümetlerin aksine şu anki mevcut hükümetin acilen çözüm bulacağı girişimlerine başlamasını beklemekteyiz ve bunun yakınen takipçisi olacağız.

Gerek Yazılı gerek Görsel gerekse Sosyal Medya aracılığı ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına bağlı  Polis Teşkilatının  veya Başta Polis Genel Müdürü olmak üzere Tüm görev yapan meslektaşlarımızın, Şeref ve Haysiyetini rencide edecek yayınların  ve  yalan yanlış iftiraların son  bulmasını aksi taktirde  Emekli Polisler olarak karşılarında bizleri de bulacaklarını belirtmek isteriz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr Bekir Pasaoglu
Dr Bekir Pasaoglu - 12 ay Önce

Elestiriyi suclama olarak algilama ülkenin baslica sorunu aslinda .Ne yapsalardi yani saklasalarmiydi ?

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75