‘Koronalı’ diye damgalandık

banner37

Salih Sarıcaoğlu, ‘pozitif’ vaka olan bir polis memurunu tıraş ettiği için 14 gün boyunca karantinada kalmasının ardından yaşadığı zor günleri anlattı:

‘Koronalı’ diye damgalandık
banner90
banner99

“EŞİM VE ÇOCUKLARIM DA DIŞLANDI”… Tıraşını yaptığı bir polis memurunun ‘pozitif’ çıkmasının ardından 14 gün boyunca karantinada kalan ve testleri negatif çıkan İskele’deki ‘Salih Berber’ isimli işyerinin sahibi Salih Sarıcaoğlu, olaydan sonra ailecek ‘koronalı diye damgalandıklarını’ belirterek, işlerinin düştüğünü, eşi ve iki çocuğunun da dışlandığını söyledi.

Sedef BOŞNAK

   İskele’deki Salih Berber isimli işyerinin sahibi olan Berber Salih Sarıcaoğlu, ‘pozitif’ vaka olan bir polis memurunu tıraş ettiği gerekçesiyle, 14 günlük karantina sürecinden sonra zor günler yaşıyor.

   “İşlerim düştü” diye isyan eden Salih Sarıcaoğlu, ilk test sonucunun negatif çıkmasına karşın, bölge insanının, kendisini, eşini ve 2 çocuğunu dışladığını ileri sürdü.

   Sarıcaoğlu, karantinada bulunduğu sürede, henüz 15 yaşında olan oğlunun “siz Koronalısınız” denilerek spor etkinliğinden dışlandığını belirterek, duydukları üzüntüyü dile getirdi.

   Komşuların, esnafın ve bazı tanıdıklarının kendilerinden kaçtığını iddia eden Sarıcaoğlu, işyerinde adeta sinek avladığını anlattı.

   Karantinaya alınmadan önce, işlerinin iyi olduğunu, geçim sıkıntısı yaşamadığını dile getiren Sarıcaoğlu, kamuoyuna tüm test sonuçlarının negatif olduğunu bir kez daha duyurdu.

   Salih Sarıcaoğlu, bölgede 15 yıldır faaliyet gösterdiğine vurgu yaparak, mesleğe başladığı ilk günden beridir hijyene büyük önem verdiğini anlattı ve şöyle dedi:

   “Karantinaya alındım diye, bölge halkının beni ‘Koronalı’ diye damgalamış olması kabul edilir değildir. Kalabalık bir ortama girdiğim zaman, bazı kişiler, tepki göstererek, ‘sen bir koronalısın maskeni düzelt’ diye cahilce söylemlerde bulunuyor.

banner134
   Çok üzücü ve yıpratıcı bir süreç yaşıyoruz. İlgililerin bu konuda acil tedbir almasını, benim yaşadıklarımı başkalarının yaşamamasını istiyorum. İşlerim çok düştü. Tüm testlerim negatif. Salgın öncesi büyük önem verdiğim hijyen koşullarını hiçbir zaman aksatmadım, aksatmayacağım. Karantina sonrası, dükkanım açılmadan önce belediye tarafından ilaçlandı. Müşterilerime sağlıklı bir ortamda hizmet veriyorum. Bu davranışları ne ben ne de ailem hak ediyor.”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75