Korsan taksi isyanı!

banner37

Kaçak taşımacılık nedeniyle zor günler geçiren ve işleri durma noktasına gelen Gazimağusalı taksiciler, eve ekmek götürmekte zorlanıyor

Korsan taksi isyanı!
banner90
banner8

TAKSİCİLER TOPLANDI, FERYAT ETTİ… Gazimağusa’daki taksiciler, bazı sivil araçların DAÜ kampusu içerisinden havalimanına yolcu taşımasına tepki göstermek için, dün bir araya geldi. Kampus içerisinde 100’e yakın taksici toplandı. “Haksız rekabet var, önlem alın” diyen Gazimağusalı taksiciler, “Korsan taksiciler ekmeğimizi elimizden almak istiyor, önleyin! DAÜ kampusu içerisinde sivil ya da kiralık araçlarla yolcu taşındığına dair elimizde kanıtlar var.

“ÖNÜNE GELEN TAKSİCİ OLDU”… Polis denetimlerine takılan ya da taksiciler tarafından kaçak taşımacılık yaparken yakalananlar, yanındaki müşterisi için “arkadaşımdır” yalanını söyleyerek cezadan kurtuluyor. Kaçak taşımacılık yapanlara ciddi yaptırım yapılması gerektiğini söyleyen taksiciler, “Bizden başka herkes taşımacılık yapıyor. Önüne gelen taksici oldu” ifadelerini kullandı. Taksiciler, yeterli yaptırımlar olmadığı için yakalananların bu işi yapmayı sürdürdüğünü söyledi.

Sedef BOŞNAK

Ciddi oranda artan kaçak taşımacılık nedeniyle zor günler geçiren ve eve ekmek götürmekte zorlandıklarını belirterek isyan eden Gazimağusalı taksiciler, oldukça dertli…

banner134
İddiaya göre, polis denetimlerine takılan ya da taksiciler tarafından kaçak taşımacılık yaparken yakalananlar, yanındaki müşterisi için “arkadaşımdır” yalanını söyleyerek cezadan kurtuluyor.

Kaçak taşımacılık yapanlara ciddi yaptırım yapılması gerektiğini söyleyen taksiciler, “Bizden başka herkes taşımacılık yapıyor. Önüne gelen taksici oldu” ifadelerini kullandı.

Yetkilileri göreve çağırdılar


   Gazimağusa’daki taksiciler, bazı sivil araçların DAÜ kampusu içerisinden havalimanına yolcu taşınmasına tepki göstermek için bir araya geldi.
   Üniversite kampusunda toplanarak açıklama yapan taksiciler, sivil araçların yolcu taşımasına sert tepki gösterip, ilgilileri göreve çağırdı.
   “Haksız rekabet var, önlem alın” diyen taksiciler, bir an önce gerekenin yapılmasını istedi.
   Sivil araçlarla yolcu taşındığının tespiti üzerine dün öğle saatlerinde DAÜ kampusu içerisinde 100’e yakın taksici toplandı.
   Polisi arayan taksiciler, gerekli işlemlerin yapılmasını talep etti.
   O esnada, bölgeye giden polis, hem güvenlik önlemi aldı, hem de şüpheli gördüğü araç şoförlerini sorguya aldı.

 

“İşlerimiz durma noktasında”


   Gazimağusa Taksiciler Birliği Başkanı Muhammet Biberoğlu, bazı kişilerin izinsiz yolcu taşımasına sert tepki gösterdi.
   Başkan Muhammet Biberoğlu, tüm taksicilerin vergilerini bir tamam ödeyip sorumluluklarını yerine getirdiğini ifade ettikten sonra şöyle devam etti:
   “İzinsiz, sivil araçlarla yolcu taşıyan kişilere ilgililer engel olmalı.

Bu kişiler az olan işlerimizi durma noktasına getirdi. Günde 100 TL’yi alamayan arkadaşlar var. Yazıktır, günahtır. Yolcu taşımacılığına izin veren makam belli. Bir kimse yolcu taşıyacaksa izin alıp taşısın. Korsan taksicilik yapmasın. Korsan taksiciler ekmeğimizi elimizden almak istiyor, önleyin. DAÜ kampusu içerisinde, bir aktivite merkezinden hareket edip, sivil ya da kiralık araçlarla yolcu taşındığına dair elimizde kanıtlar var. Olmaz. Her yurt açan, market açan, restorant açan yolcu taşırsa, halimiz ne olur. Önleyin.”

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75