Korsan taksici, polislere saldırdı

banner37

Lefkoşa’da işletme izni olmadan yolcu taşıdığı tespit edilen K.B.’nin tutuklanacağı sırada 3 polise elleri ve ayaklarıyla vurarak darp ettiği bildirildi

Korsan taksici, polislere saldırdı
banner90
banner99

Lefkoşa’da korsan taksicilik yaptığı tespit edilen 26 yaşındaki K.B., polislere saldırdı.


Tutuklanacağı sırada polislere elleri ve ayaklarıyla vurarak darp eden K.B., polislerin görevini yapmasını engelledi.


Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Lefkoşa’da kullanımında bulunan salon araçla işletme izni olmadığı halde yolcu taşımacılığı yaptığı gerekçesiyle polise celp edilen K.B., görevli polislere rahatsız edici, yüksek sesle bağırıp çağırdığı sırada, kendisini tutuklamak isteyen 3 polise elleri ve ayaklarıyla vurmak suretiyle darp etti.


Söz konusu şahıs, tutuklandı.


banner134
Öte yandan, korsan taksiciliğe karşı mücadele eden taksiciler de, Lefkoşa Polis Müdürlüğü önüne gitti.


Taksici Mehmet Abdurrahman Albayrak, “İşini layıkıyla yapan polis kardeşlerimize destek olmak amacıyla polise gittik” dedi.


Hükümetin bir an önce korsan yasasını yürürlüğe koyması gerektiğine dikkat çeken Albayrak, “Yasanın bir türlü geçmemesi nedeniyle emeklerimiz başkaları tarafından çalınıyor, artık bıçak kemiğe dayandı” ifadelerini kullandı.


Yasanın geçmemesi dâhilinde gerekirse eyleme gideceklerini belirten Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Biz müşterilerimize temiz hizmet verebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz fakat korsan taksiciler emeklerimizi sömürüyor. Polis kardeşlerimiz bu mücadelemizde bize destek vermek için çalışıyor. Korsan taksici ise polislerimize saldırmaya çalışıyor”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75