Kötü hava muhalefeti, evin tamirini geciktirdi

banner37

Ciklos’ta sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 4 gençten biri olan Gaye Soyutok’un annesi Mehtap Karataş, evlerinin tamir edileceği sözünün yerine getirilmemesine tepki gösterdi; işi yapacak firma yetkilisi ise kendini savundu

Kötü hava muhalefeti,  evin tamirini geciktirdi
banner87

   Girne- Lefkoşa anayolu üzerindeki Ciklos mevkiinde 5 Aralık 2018 tarihinde yaşanan sel felaketinin ardından hayatını kaybeden 4 gençten biri olan 18 yaşındaki Gaye Soyutok’un annesi Mehtap Karataş, evladının ardından bu kez de evini kaybetmenin acısını yaşıyor.

   Yukarı Dikmen bölgesinde ikamet eden Mehtap Karataş’a evladını kaybettikten sonra bir nebze olsun moral verebilmek için hiçbir karşılık beklemeden evinin tadilattan geçirileceği, bu nedenle de evi boşaltmaları gerektiği söylendi. Bunun üzerine evlerini boşaltan acılı aile, yaklaşık 5 aydır evlerine bir çivi dahi çakılmamasına tepki gösterdi.

   Evin tamiratını üstlenen Dekorkent Sanayi Ticaret Şirketi Ltd. Direktörü Deniz Korkmaz ise,  “Hava muhalefetinden dolayı 16 Ocak’ta acılı aileye ‘evinizin tadilatına bir ay sonra başlayacağız’ dedim. Ancak havalar bir türlü düzelemediği için tadilata bir türlü başlayamadık” dedi.

Karataş: Şubattan beridir annemlerin evinde 10 kişi yaşıyoruz

   KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Mehtap Karataş, evladını kaybettikten sonra hiç kimseden yardım talebinde bulunmamasına rağmen Vakıflar İdaresi’nin evlerini tamir etmek istediğini söylediğini, bunun üzerine de tadilatın başladığını belirtti.  Vakıflar İdaresi’nin şubat ayında evlerini oda oda tamir etmeye başladığını ifade eden Karataş, şu şekilde konuştu:

   “Vakıflar biz evden çıkmadan evimizi tamir etmeye başladı. Ancak Dekorkent Sanayi Ticaret Şirketi Direktörü Deniz Korkmaz’ın bize evimizi bizzat kendisinin tamir etmek istediğini söylemesi üzerine evimizi boşaltmak zorunda kaldık. Daha sonra da ailece annemlerin yanına yerleştik. Şubat ayının başından beridir de annemlerin evinde 10 kişi yaşıyoruz. Keşke bize hiç yardım teklifinde bulunmasalardı! Keşke evimizde oturabilseydik. Bize yardımcı olacaklarına daha beter köstek oldular. Bizi mağdur ettiler. Biran önce evimizin tamir edilmesini istiyoruz. Evimize yeniden yerleşmek istiyoruz.”

Korkmaz: Aileye, havaların düzelmesiyle yardım edeceğimi söyledim

   Dekorkent Sanayi Ticaret Şirketi Ltd. Direktörü Deniz Korkmaz, Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin sel felaketinde hayatını kaybeden Gaye Soyutok’un annesinin evinin tamir edilebilmesi için 16 Ocak’ta kendilerinden yardım talebinde bulunduğunu söyledi.

   Korkmaz, yaslı ailenin acısına ortak olabilmek için hiçbir menfaat beklemeden yardım etmeyi kabul ettiklerini belirterek, şu şekilde konuştu:

   “Hava muhalefetinden dolayı 16 Ocak’ta acılı aileye ‘evinizin tadilatına bir ay sonra başlayacağız’ dedim. Ancak havalar bir türlü düzelemediği için tadilata bir türlü başlayamadık. Bayramdan birkaç gün önce ise Mehtap Hanım’ı arayarak evlerini tamir etmeye başlayacağımızı söyledim. Ancak bu sefer yine hava muhalefeti nedeniyle tamire başlayamadık. Ben bu aileye havaların düzelmesiyle yardım edeceğimi zaten söyledim. Ama hiçbir menfaatim yokken işi bu boyuta getirip gazetecileri çağırmak beni gerçekten derinden üzdü. Bu saatten sonra ne diyebilirim ki? Şu an ne yapacağımı bilmiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER