banner6

Köy halkı dumana boğuldu

banner37

Kaleburnu’ndaki özel bir mülke dökülen çöpler dün kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateşe verildi

Köy halkı dumana boğuldu
banner150

banner150

banner99

MUHTAR İSYAN ETTİ… Kaleburnu Muhtarı Mustafa Şah, defalarca uyarmasına karşın halkın bu özel mülke çöplerini atmaya devam ettiğini belirterek, duruma isyan etti. Köy halkına, “belediye çöplerinizi zaten alıyor”, “doğa bu çöpü kaldırmaz”, “çöp atmak yasaktır”, “çevreyi kirletmeyelim” gibi sözlerle uyarılarda bulunduğunu ancak dinletemediğini anlattı.


Ayşe BULUT
 

Karpaz bölgesinde bulunan Kaleburnu’ndaki özel bir araziye dökülen çöpler dün öğle saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.


Çöplerden yükselen dumanlar rüzgarın etkisiyle tüm köyü kapladı, köyü duman ve kötü kokuya boğdu.


Saat 12.30 sıralarında çıkan yangına Yeşilköy İtfaiyesi müdahale ederek, alevlerin ormanlık alana yayılmasını önledi.


Orman Dairesi ekibi de iş makineleriyle yangına müdahale edip, yanan çöplerin üzerini toprakla kapattı.


Yangın sebebiyle çıkan dumanlar ise rüzgarın da etkisiyle tüm köyü kapladı. Duman ve kötü koku, Kaleburnu halkına zor anlar yaşattı.


Kaleburnu Muhtarı Mustafa Şah, defalarca uyarmasına karşın halkın bu özel mülke çöpleri atmaya devam ettiğini belirterek isyan etti.


Köy halkının bölgedeki “çöp atmak yasaktır” levhasına ve şahsının yaptığı uyarılara rağmen özel araziye çöplerini atmaktan vazgeçmediğini vurgulayan Şah, “belediye çöplerinizi zaten alıyor”, “doğa bu çöpü kaldırmaz”, “çöp atmak yasaktır”, “çevreyi kirletmeyelim” gibi sözlerle halka devamlı uyarı ve telkinlerde bulunduğunu söyledi.


Belki çöpleri yok etmek, belki de metalleri ortaya çıkarmak için dün çöplerin biri ya da birileri tarafından ateşe verildiğini dile getiren Mustafa Şah, sonuçta hem tüm köy halkının dumana ve kötü kokuya boğulduğunu, hem de doğa ve çevrenin kirlendiğini söyleyerek, köy halkına bir kez daha bu araziye çöplerini atmamaları için çağrıda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104