Köy küçük, sorunları büyük 

banner37

Köy küçük, sorunları büyük 
banner90
banner99

Güzelyurt ilçesine bağlı en küçük köylerinden biri olan Yuvacık, çevre sorunları ile boğuşuyor. Köyün en büyük sorunlarının başında ise Cypfruvex Fabrikası’nın, portakal sıkma döneminde atıklarını köyde bulunan dere yatağı içerisine akıtması geliyor 

SORUN ÇOK…

Yuvacık Muhtarı Emirzade Terzioğlu, köyün en büyük sorununun köy yakınlarında bulunan Cypfruvex Fabrikası’nın, portakal sıkma döneminde atıklarını köyde bulunan dere yatağı içerisine akıtması olduğunu anlattı. Ayrıca köy içerisindeki barajın da temizlenmemesinin ciddi bir sorun olduğunu kaydeden Terzioğlu, gerekli çalışmaların yapılması için yetkililere çağrı yaptı

banner134
Güren TİLKİ
   Güzelyurt ilçesine bağlı en küçük köylerinden biri olan Yuvacık’ta sorunlar bitmiyor. Köyün en büyük sorunları arasında ise Cypfruvex Fabrikası’nın portakal sıkma döneminde atıklarını köydeki dere yatağının içine boşaltması yer alıyor. 
   Yuvacık’ın muhtarlığını ise köyün ilk muhtarının oğlu olan Emirzade Terzioğlu yapıyor. KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Terzioğlu Yuvacık köyü ve sorunları hakkında bilgi verdi. 
   Terzioğlu, köyün en büyük sorununun köy yakınlarında bulunan Cypfruvex Fabrikası’nın, portakal sıkma döneminde atıklarını köyde bulunan dere yatağı içerisine akıtması olduğunu anlattı.

“Baraj temizlenmeli”
   Köyde yaşanan bir diğer sorunun ise köydeki barajın temizlenmemesi olduğunu belirten Terzioğlu “köyümüzde bir baraj bulunuyor ancak bu barajın temizliği yapılmıyor. Ayrıca bunun dışında ağıllar bölgesinde elektrik yok. Otobüs beklenecek bir durak yok. Tüm bu sorunların çözülmesini istiyoruz” dedi. 

“Muhtarlık binası ve cami inşaatı devam ediyor” 
   Terzioğlu, tüm olumsuzlukların yanında köyde bazı olumlu olaylarda olduğunu kaydetti ve şu şekilde konuştu:
Köyümüzde fazla nüfus olmadığı için okul ya da kahve gibi yerler yok. Köyün büyük bir kısmı hayvancılıkla uğraşıyor. Köyde şu anda inşaatı devam eden yeni muhtarlık binası ve cami var. Muhtarlık binası İçişleri Bakanlığı tarafından yapılırken, cami Vakıflar İdaresi ile hayırsever vatandaşların yardımları ile yapılıyor. Köyümüzde Terzioğlu Atlı Spor Kulübü var ve senede bir yapılan engel atlama müsabakaları yoğun ilgi görüyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75