Köy meydanında sosyal mesafeli banka sırası

banner37

Geçitkale’de, emekli maaşlarını almak için bankaya giden yaşlıları hastalıktan korumak için farklı bir çözüm bulundu

banner87
Köy meydanında sosyal mesafeli banka sırası
banner90
banner8

GÜNEŞTE OTURUP, SIRALARINI BEKLEDİLER… Geçitkale Belediyesi ve banka çalışanları, bölgedeki iki bankada da aynı prosedürü uyguladı ve sıra numarası verdikleri emekli müşteriler için köy meydanına belirli aralıklarla sandalye yerleştirdi. Güneşte oturup sıralarını bekleyen emekliler, uzaktan uzağa sohbet etti, sırası gelenler ise tek tek bankaya alınarak işlemleri yapıldı.

Sedef BOŞNAK

Geçitkale Belediyesi, emekli maaşlarını almak için dün bankaya giden risk grubundaki 65 yaş üstü kişileri Koronavirüsü’nden korumak için farklı bir çözüm buldu.

Başta belediye başkanı Hasan Öztaş ve belediye çalışanları, bölgede yaşayan ve emekli maaşını çekecek risk gurubundaki 65 yaşın üzerindeki kişilerin, bankalarda birikmesini önlemek için, bankaya tek tek giriş yapılmasını sağladı.

Belediye ekipleri, tedbirler kapsamında, vatandaşlara, maske ve eldiven dağıtarak, dezenfektan kullanma zorunluluğu getirdi.

Belediye ve banka çalışanlarının işbirliğinde sıra numarası alınan vatandaşlar, köy meydanında, makul mesafelere yerleştirilen sandalyelere oturtularak bekletildi ve işlem sırasına göre bankalara alındı.

Kurallara uymayan vatandaşlar uyarıldı.

“Önlemimizi alıyoruz”

Başkan Hasan Öztaş, bankalardaki yoğunluğu göz önünde tutarak önlem aldıklarını ifade etti ve bölgede, Koronavirüse karşı savaş için çalıştıklarını anlattı.

Başkan Hasan Öztaş, bölgenin sık sık ilaçlandığını ifade ederek, bölgede açık olan banka, polis karakolu, itfaiye, benzin istasyonları, 112 Acil Servis, eczane ve marketlerin de sık sık ilaçlandığını söyledi.

Açık olan işyerlerinde özellikle market ve eczanelerde yoğunluğun yaşanmaması için gerekli tüm tedbirlerin uygulandığını, işyeri sahiplerinin de kurallara uyduğunu ifade eden başkan, şöyle devam etti:

“Aybaşı olması münasebetiyle, Geçitkale’deki banka şubelerinde, her ay başı olduğu gibi, yoğunluk yaşanacağı aşikardı. Özellikle emeklilerin katılımı ile oluşan yoğunluk, yüksek risk grubundaki vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bu yoğunluğu göz önünde bulundurarak, belediyemizin kolluk görevlileri, sabahın erken saatlerinden itibaren, yoğun güvenlik tedbirleri aldı. Bu tedbirler kapsamında, vatandaşlarımıza maske ve eldiven dağıtılarak, dezenfektan kullanma zorunluluğu getirildi. Bu kurallara uymayan vatandaşlarımız uyarıldı. Bununla birlikte kolluk görevlilerimizce, sıra numaraları alınan vatandaşlarımızın, sağlıklarını emniyet altına alma adına, kasaba meydanında, makul mesafeler ayarlanarak, oturarak beklemeleri sağlandı. Banka işlemi sırası gelen vatandaşlarımız, banka şubelerimize tek tek alınıp, banka işlemlerini yapmaları sağlandı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75