banner6

Kral, doğalgaz için geliyor

banner37

Ürdün Kralı Abdullah’ın yarın Güney Kıbrıs’a 2–3 saat sürecek kısa bir ziyaret gerçekleştireceği haber verildi. Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Ürdün Kralı’nın yarın öğle üzeri, ülkesine ait özel uçakla ve beraberindeki kalabalık heyetle Güney Kıbrıs’a gidecek. Kıbrıs Rum polisi, Ürdün Kralı Abdullah’ın ziyareti için üst düzey güvenlik önlemleri alacağını yazdı.

Kral, doğalgaz için geliyor
banner151

Ürdün Kralı Abdullah’ın Güney Kıbrıs’a varışının hemen ardından Başkanlık Sarayı’na gideceğini ve burada Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya gelmesinin akabinde, başka görüşme yapmadan adadan ayrılacağını bildirdi. Gazete, ziyaretin birkaç saat sürecek olmasına rağmen polisin yarın sabah saatlerinden itibaren ayakta olacağını kaydetti.

Ürdün Kralı Abdullah’ın Güney Kıbrıs ziyareti sırasında Kriz Yönetimi Merkezi’nin de faaliyette olacağını yazan gazete, kralın güvenlik için beraberinde çok sayıda koruma getireceğini de ekledi.

Haravgi ise “Amman’ın Doğalgaz Satın Alımına İlişkin İlgisi Yineleniyor” başlıklı haberinde, Ürdün Kralı Abdullah’ın yarın Güney Kıbrıs’a kısa bir çalışma ziyareti yapacağını ve ziyaret sırasında, “Kıbrıs” doğal gazının satın alınması için, iki ülke tarafından teknik komiteler kurulmasının kararlaştırılacağının tahmin edildiğini yazdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 10:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110